Новые Советы

2677

Виды лебедок и их применение

Лебедка – это механизм, облегчающий перемещение груза в горизонтальном или вертикальном направлении…
2515

Рятуємося від голосних звуків

Почнемо з початку - потрібно з'ясувати, від яких звуків рятуватися. Вони адже теж бувають різні. Їх…
5968

Види лебідок і їхнє застосування

Лебідка - це механізм, що полегшує переміщення вантажу в горизонтальному або вертикальному напрямку…
2863

Как сделать опалубку

Установка опалубки берет свой отсчет с определения точек опоры будущего здания. В случае если…

Подари тепло своему дому. всё, что вы хотели знать о Каминах

Главная Строительные советы Фільтруємо воду з порога

Преимущества природного натурального камня перед искусственным.

Существует одна важная часть интерьера, которая имеет, как декоративное назначение, так и практическое – это камин.

 


Фільтруємо воду з порога

Фільтри в будинку

Як тільки вода по трубі входить у будинок, перед нею встає бар'єр. І сітки, картриджі або спеціальні абсорбуючі речовини засипних фільтрів починають виконувати свою справу - затримувати на вході у квартиру частки бруду або шкідливих речовин, що втримуються у воді. Бар'єр може стояти в іншому місці - на кухні під мийкою, наприклад, і очищати воду в тій крапці споживання, де її найчастіше використовують для харчових потреб.
moikompas Можливо, що очищення води важливо для дорогої побутової техніки (пральна, посудомоечная машина) або сантехники, тоді фільтри хімічної корекції води монтують, виходячи із цього принципу. Невеликий сітчастий фільтр може стояти на самому крані. Види фільтрів і місця їхньої установки залежать від цілей, які переслідують хазяї. Їх може бути трохи основних. Одна з головних цілей, для чого в будинку заводять фільтри - очищення води від зважених у ній нерозчинених часток. Ці домішки видаляють за допомогою механічних фільтрів. «Залізистий» присмак у води можна побороти, застосовуючи фільтри для обезжелезивания. Воду з підвищеною твердістю поліпшують, застосовуючи умягчители. Неприємний захід, присмак і колір усувають за допомогою вугільних фільтрів. Бактериологически забруднену воду пропускають через ультрафіолетові стерилізатори, озонатори або мембранні фільтри. Якщо людина хоче очистити воду в будинку максимально й довести неї до ідеалу (а вірніше до стандарту якості Санпин 2.1.4.559-96 "Питна вода. Гігієнічні вимоги до якості», уведеного в Росії в 1997 році), йому варто набрати будинку пляшку пробної води, віднести її в СЕС, зробити хімічний аналіз, довідатися, що не так і за порадою фахівця купувати фільтри декількох щаблів очищення й різного призначення. Якщо ж такої необхідності ні, можна встановити просто самі улюблені й затребувані споживачами фільтри. Фільтрів первинної (грубої) очищення, які монтуються на уведенні трубопроводу в будинок - три основних види: сітчасті, картриджні і осадові.

Сітчасті фільтри

Здійснюють механічне очищення води на різних рівнях. Сітчасті фільтри являють собою сітку, поміщену в герметичний корпус: це може бути вигнута трубка з вентилем або більшою колбою із системою сіток усередині. Розмір осередків сітки (від 20 до 600 мікронів) визначає, наскільки ретельно буде фільтруватися вода.
ivd Найпростіші моделі сітчастих фільтрів очищаються вручну: колба фільтра викручується із труби (на час перекритої), витягається сітка й промивається під гарним напором води. Потім усе ставиться назад. Є фільтри й з автоматичним очищенням від бруду, що скопилося, - функцією зворотного промивання. За допомогою створення перепаду тиску води й зсуви сіток, потік води вимиває бруд з осередку менше, ніж за хвилину.
ivd Промивають фільтри в міру необхідності. На багатьох удосконалених моделях коштує індикатор забруднення або два манометри - на вході й на виході води з фільтра. За допомогою різниці тиску води в показаннях манометрів визначається рівень засміченості сітки фільтра. Варто пам'ятати при покупці, що кожний фільтр спроектований під певний діаметр труби (1/2-3/4 дюйми або 1-2 дюймові), а також вид урізання в трубу - вертикальну або горизонтальну. Звичайно фільтр установлюють на два стояки води - холодної й гарячої - у них різні корпуси, розраховані на свою температуру. Вартість сітчастих фільтрів значно коливається й залежить від матеріалу для корпуса й пропускної здатності осередків. Вітчизняні моделі фільтрів-грязевиков- 100- 450 руб. Закордонні - 500-5000 руб. Моделі з колбою (магістральні сітчасті фільтри) від 2400 до 8400 руб. і вище.

Картриджні фільтри

Картриджні фільтри складаються з колби й фільтруючого елемента - картриджа, що може складатися з різних деталей. Розмір колби й картриджа визначає продуктивність фільтра й те, наскільки часто прийде міняти «бар'єр». Серед фільтрів даного типу - багато різновидів - пелюсткові, сорбционні, пропіленові й інші.
incomstroy Особливо виділяють нитяні картриджні фільтри. Капронова нитка або нейлон намотані на сітчастий трубку-каркас-трубку. Ніж щільніше намотаний шнур на «котушку» і чим толще він сам, тим ефективніше буде відбуватися очищення води. Нитяні фільтри роблять відмінне механічне очищення (краще, ніж багато сітчастих фільтрів) і видаляють із води пісок і всілякі суспензії. Фільтруюча здатність нитяних фільтрів дуже висока й наближається до 0,5 напівтемний. Але для квартири цілком підійдуть фільтри на 5 або 10 напівтемних. Нитяні фільтри використовують тільки для холодної води. У гарячій воді шнур розбухає й це зменшує його фільтруючу здатність.
ivd Вартість картриджні фільтрів залежить від їхнього внутрішнього змісту й фільтруючої потужності й коливається від 550 до 10000 руб. і вище. Нерідко створюють ланцюг з декількох колб і картриджів з різними наповненнями для детального очищення води

Осадові фільтри

В осадові (засипних) фільтрах роль сітки, нитяної котушки або іншого заслону виконують спеціально засипані речовини, такі як кварцовий пісок, гранітна крихта, вугілля, гранульоване силікат алюмінію й інші, які засипаються в балон або колбу. Фільтр постачений спеціальним блоком керування, що дозволяє пропускати воду через засипний матеріал і подавати у квартиру чисту воду.
letfilter Осадові фільтри - багатофункціональні, тобто роблять механічну очищення й можуть коректувати хімічний склад води, очищати воду від органічних суспензій, мулу й іржі. Але вони, як правило, громіздкі й недешеві. Тому підходять більше для заміських будинків із власною системою водопостачання або більших котеджів. Напір і обсяг оброблюваної води повинен бути досить більшим 0,7-1 м3/ч. Для механічного очищення в них засипають кварцовий пісок, для виправлення кислотності кальцій і інші речовини. Осадові фільтри періодично очищаються автоматично за допомогою промивання системи зворотним током води. відкладення, Що Нагромадилися у фільтрі, скидаються в дренаж або виводяться по спеціальній трубці в каналізацію. Монтаж такого фільтра - досить трудомісткий і складний процес. Урізати в трубу водопроводу його категорично не можна. Такі фільтри підключається до системи водопостачання за допомогою системи гнучких шлангів. Вартість осадових автоматичних фільтрів залежно від продуктивності й країни-виготовлювача від $600 до 5000.

Проточні багатоступінчасті фільтри очищення

Проточні фільтри звичайно поміщають на кухні, що дозволяє використовувати очищену воду відразу для побутових і питних потреб. Тонкий хромований кран питної води, що відходить від спеціальної ємності поруч із фільтром, монтується на мийці або стільниці. Фільтр являє собою ряд колб із картриджами (звичайно 3, але може бути й більше), які займаються кожний своєю конкретною справою. Проточні фільтри дозволяють довести воду із крана до рівня питної води, тобто дочистити її. При цьому передбачається, що вода все-таки пройшла попередню обробку в муніципальних господарських службах і її бактеріологічний і хімічний склад у нормі. Отже, перший щабель фільтрації дозволяє видалити механічні домішки (іржа, пісок, осад). На другого щабля фільтрації проточний фільтр знижує зміст пестицидів, хлору і його з'єднань, видаляє неприємний захід. Третій щабель фільтрації дозволяє видалити з води іони важких металів. Установка фільтрів у будинку не вимагає ніяких погоджень із боку будинкових служб і дозвільної документації. Для установки фільтра грубого очищення перекривають воду вентилем, вивертають відрізок труби в місці, де буде розміщений фільтр. Звичайно фільтри первинного очищення встановлюють відразу після вентиля, що перекриває квартиру. Фільтри коригувальний хімічний склад води, установлюють або відразу після фільтра первинного очищення, або перед побутовим приладом, що вони повинні захищати від неякісної води. Для питної води звичайно встановлюють фільтри на кухні. До системи домашнього водопостачання фільтри прикріплюються за допомогою твердої й гнучкої підводки

Будет Вам Полезно
Инфракрасный теплый пол работает по принципу распространения теплового излучения на
Останнім часом традиційним стало виконання ремонтних робіт улітку. Це пора року засл
Коли будується будь-який будинок, у ньому обов'язково проектує природна система венти
Як кріпильні елементи при виробництві монтажних робіт, часто використовуються, так з