Новые Советы

2774

Виды лебедок и их применение

Лебедка – это механизм, облегчающий перемещение груза в горизонтальном или вертикальном направлении…
2586

Рятуємося від голосних звуків

Почнемо з початку - потрібно з'ясувати, від яких звуків рятуватися. Вони адже теж бувають різні. Їх…
6136

Види лебідок і їхнє застосування

Лебідка - це механізм, що полегшує переміщення вантажу в горизонтальному або вертикальному напрямку…
2938

Как сделать опалубку

Установка опалубки берет свой отсчет с определения точек опоры будущего здания. В случае если…

Подари тепло своему дому. всё, что вы хотели знать о Каминах

Главная Строительные советы Як улаштувати ставок у саду

Преимущества природного натурального камня перед искусственным.

Существует одна важная часть интерьера, которая имеет, как декоративное назначение, так и практическое – это камин.

 


Як улаштувати ставок у саду

Вибір місця для ставка

Із чого почати будівництво ставка? Правильно - з вибору місць. Роботи з будівництва ставка найкраще починати навесні або на початку літа. У цей час поталі води сходять на необхідну глибину й із ґрунтом зручно працювати. Ставок улаштовується на відкритій площадці, щоб поруч із ним можна було поставити садові меблі, ослони, шезлонги для загоряння. Поганим місцем для ставка вважається низина, тому що туди стікаються потоки поталої й дощової води. У низинах частіше збирається холодне сире повітря й рояться мошки.
zelen-max Не дуже бажано влаштовувати ставок під густими деревами, тому що вода буде завжди засмічена листям. Звичайно, якщо передбачається висаджувати в ставку квітучі водяні рослини (наприклад, латаття), вибирають сонячне місце, освітлюване 6-7 годин на день. Добре, якщо водойма розташується ближче до джерел води й електрики. Після того, як місця визначене, починають думати остроительстве.

Намічаємо розмір і форму майбутнього ставка

Розмічаючи ставок, можна подумати, що перебуває з ним поблизу, що буде відбиватися в одній гладі? Ставок повинен якось відповідати й уписуватися в загальний настрій. Розміри й форми ставка можуть бути самі різні, але пам'ятати, що біологічна рівновага швидше встановиться у великому ставку, і вода там буде чистіше й здоровее (без додаткового втручання людини). Важливе питання - глибина ставка. Якщо штучним водойма заводиться винятково в декоративних цілях, то цілком буде досить глибини до 1 м (але не менше 60 см). Допустимо, якщо посадити латаття, те їхні кореневища розташуються на глибині 60-80 см. Якщо в ставку хочеться завести риб (дзеркальний короп, толстолобик, стерлядь і т.д.), то глибина такої водойми повинна бути не менш 1,5-2 м. Після теоретичних роздумів і вимірів приступають до копке ґрунту. Зручніше копати яму для ставка від країв до центра, поступово збільшуючи глибину. Виймають ґрунт східчасто, або терасами.
vestnik-cvetovoda Терасу використовуються для того, щоб на них зручно потім можна було посадити або розташувати ємності з рослинами, або щоб зручніше заходити у воду при купанні. Тераси повинні бути горизонтальними й широкими - не менш 30-40 см. Звичайно роблять два або три рівні терас. Якщо три рівні, то тераси на глибині 10, 20 і 40 см. Якщо два рівні - 20 і 40 см. Яма повинна ритися глибше безпосередньо запланованої глибини. 10 см знадобитися на те, щоб улаштувати піщане ложе, кілька міліметрів - на укладання нетканого матеріалу (геотекстиля) і гідроізоляційної плівки.
rif-aqua З котловану потрібно видалити корінь бур'янів, камені, черепки й інші гострі предмети, які можуть потім порізати плівку або тканину. Коли виїмка землі закінчена, вирівняні дно й краї, розгладжені всі нерівності, можна приступати до укладання піску, а потім і геотекстиля. Готовий котлован засипають дрібним просіяним піском шаром 3-7 см. Ніж тонше буде плівка в ставку, тим толще повинен бути буферний шар піску на дні. Для того щоб пісок краще тримався на похилих поверхнях, його воложать. Слідом за піском на дно кладуть геотекстиль - нетканий матеріал. Це дешевий і довговічний матеріал для ставка, досить легкий і пластичний (товщина всього трохи мм) і рівномірно розкладається на будь-якій поверхні. При пристрої ставків геотекстиль виконує функцію армування, розподіляє навантаження по всій площі водойми. Геотекстиль перешкоджає проростанню корінь і забезпечує ефективну. Захист плівки від механічних ушкоджень

Укладання плівки на дно ставка

На сьогодні кращим варіантом у створенні штучного ставка вважається гнучка гідроізоляція. Для цих цілей використовують поліетиленову плівку, плівку ПВХ або бутив - каучукову плівку (EPDM). У кожного із цих матеріалів є свої плюси й мінуси. Поліетиленова плівка - найдешевший варіант, але в неї маленький термін служби (2-4 року), вона сприйнятлива до морозу, ультрафіолету (УФ) і іншим умовам навколишнього середовища. В ПВХ плівки термін служби значно довше - до 10 років, вона не сприйнятлива до морозів і УФ. Бутив - каучукова плівка - сама довговічна, по оцінках фахівців строк може досягати 50 років. Матеріал нетоксичний і не ушкодить рибам. Перед укладанням плівку розстеляють на рівній поверхні під сонцем і дають їй кілька годин полежати й розправитися, щоб вона стала м'якої й пластичної. Після цієї сонячної процедури плівку варто акуратно скачати в рулон або акуратно згорнути краю до центра, і особливо не стискаючи й не мнучи, перенести в котлован. Далі плівку розподіляють по поверхні всього котловану, намагаючись її не натягати. Для тимчасової фіксації можна класти на неї цегли або камені (стежити, щоб не порізали плівку). Дивлячись, якої форми ставок, і де вигідніше всього залишити складання й складки, а де не вигідно, розподіляють заломи й складки по поверхні. Спробувати наповнити ставок на 1/3. Після цього походити ногами по дну ставка, обережно придавлюючи плівку до всього дна водойми й забираючи з-під її залишки повітря. Краю плівки повинні виходити за край басейну мінімум на 50 см (їх можна на час придавити каменями). Після заливаємо водойму повністю (на 5 см нижче рівня землі). Залишені краї плівки по периметрі ставка можна підрізати до смужки шириною в 15 см. По всій довжині смуги заставляються акуратні дрібні складки. Краю плівки натягаються й дерев'яними або металевими шпильками кріпляться до землі. Якщо влаштовується водойма для купання, то рекомендують закріплювати плівку надійніше й робити щось начебто «кам'яного замка». Для цього по периметрі котловану на відстані 30 см риється траншея (глибиною й шириною в 30 см). Коли плівку укладають у водойму й заповнюють його водою, краю її кладуть у траншею. Після заповнення ставка водою, траншею із плівкою засипають великим гравієм. При висиханні й до того, як у ставку розростеться рослинність, плівкові краї й складки можуть смотреться некрасиво. Маскувати берегову лінію й стінки прийде в кожному разі. Іноді це роблять за допомогою спеціальних матів з натуральних або синтетичних матеріалів. Мати для укосів - гарний амортизатор проти механічних ушкоджень. Наприклад, кокосові мати.
landcompany Кокосова сітка виготовлена з кокосового волокна, не піддається впливу води й полегшує вкорінення рослин. Кокосові мати на плівку для ставка кріпляться спеціальним монтажним клеєм або монтажними гачками. Плівка або мати поверх її засипаються шаром піску. Там, де передбачається висадити глибоководної й мілководної рослини, насипають щільний садовий ґрунт (суглинок). Рослини висаджують поступово, і поступово заповнюють ставок водою. Спочатку глибоководні рослини, в останню чергу мілководні (на тераси). Рослина разом із грудкою землі з-під контейнера переноситься на сходинку стінки ставка й сажается в шар ґрунту (10-40 см), зверху ґрунт можна присипати гравієм, щоб з рослини не спливли.
vestnik-cvetovoda Воду зручніше за все наливати за допомогою шланга. Краще заливати вистояну воду. Іноді для поліпшення якості великого обсягу води (якщо ставок великий і його не можна весь залити вистояною водою) використовують спеціальні препарати для поліпшення хімічного складу води й наближення її до натуральній природного. Також корисно буде влити в ставок справжньої ставкової води, принесеної в цебрах з найближчого озера або ставка. Це прискорить створення біологічної рівноваги в новому штучному ставку. Не варто боятися цвітіння води (стає бурий або зелений кольори). Це може відбутися в перші тижні існування нової водойми. Після того як вода перецвіте, вона стане знову чистої й прозорої

Оформлення берегової лінії

По периметрі ставка оформляється прибережна зона. На берег підсипається ґрунт і гравій, у них висаджують рослини, укладають валуни й камені. Край ставка можна вимостити й плиткою.
mirprudov Можна взагалі забрукувати площадку каменем так, щоб валуни нависали над водою, у цьому випадку камені потрібно кріпити на вапняний розчин. Стежити за тим, щоб розчин не потрапив у воду, тому що воду тоді прийде міняти, тому що вапно - згубна для риб. Після оформлення берегів - водойма готова. Залишилося дочекатися буйного росту рослин і насолоджуватися власним ставком

Будет Вам Полезно
Звичайно, кожний батько хоче, щоб малюки на заміській ділянці почували себе комфортно:
Свежепостеленний паркет має потребу в доданні йому остаточного виду. Для цього виробл
Сходи «живуть» у кожному будинку. Коли вони зручні, ми спускаємося й піднімаємося, не о
Утеплений фасад у рекламі не має потреби: він дозволять зберегти в будинку тепло й ств