Новые Советы

2721

Виды лебедок и их применение

Лебедка – это механизм, облегчающий перемещение груза в горизонтальном или вертикальном направлении…
2546

Рятуємося від голосних звуків

Почнемо з початку - потрібно з'ясувати, від яких звуків рятуватися. Вони адже теж бувають різні. Їх…
6038

Види лебідок і їхнє застосування

Лебідка - це механізм, що полегшує переміщення вантажу в горизонтальному або вертикальному напрямку…
2900

Как сделать опалубку

Установка опалубки берет свой отсчет с определения точек опоры будущего здания. В случае если…

Подари тепло своему дому. всё, что вы хотели знать о Каминах

Главная Строительные советы Електропроводка в лазні

Преимущества природного натурального камня перед искусственным.

Существует одна важная часть интерьера, которая имеет, как декоративное назначение, так и практическое – это камин.

 


Електропроводка в лазні

Вибір потужності

У лазні й сауні - досить агресивні середовища для експлуатації електропроводки - дуже високі температури й підвищена вологість. Проектування й монтаж електропроводки ведуться винятково з урахуванням цих факторів - тим більше, якщо лазня або обшивання стін - дерев'яні. Імовірність пожежі підвищується. Перед початком робіт розраховують приблизну потужність, що повинна буде витримати електрична мережа в лазні. Від цього буде залежати й сила току, і, отже, вибір проводів того або іншого перетину, які цей тік будуть проводити. Довідатися потрібну потужність можна, склавши на папері або прикинувши сумарну потужність всіх приладів у лазні. Якщо там буде всього кілька лампочок, то можна обмежитися потужністю 1-2 кВт. Якщо в приміщеннях лазні (наприклад, передбанник) планується підключати додаткові прилади (пральна машина, бойлер і т.п.) - потужність підвищується до 5-6 кВт. Якщо в лазні або сауні встановлена енергоємна електрична піч, розрахункова потужність може зрости до 10-20 кВт. Всі ці показники потужності зазначені на самих електроприладах. Одержавши, таким чином, передбачувану загальне навантаження на мережу, можна приблизно розрахувати перетин проводів майбутньої електропроводки. На кожні додаткові 2 кВт потужності потрібно додавати приблизно 1 кв. мм. перетину проведення. Тобто на 10 кВт знадобиться проведення перетином 5 кв. мм, окремо для грубки в 4 кВт буде потрібно проведення перетином 2 кв. мм і так далі.

Вибір проводів

Всі провідники повинні бути в подвійної ізоляції - кабелі. Ця ізоляція повинна бути термостійкої (наприклад, гума). Самий надійний кабель буде мати ізоляцію гума в гумі. Бажано, щоб саме проведення було мідний, і всі струмопровідні частини - захищеними водопроникними оболонками.
darvena Дотик до оголених проводів з напругою в 12 У (а тим більше 220 У) призводить до поразки током. Тому всі металеві частини приладів, установлених у лазнях, занулюють спеціально прокладеним третім проведенням (його підключають до вступного ящика на ділянці або домовикові щитку). Електропроводку в лазні прокладають у поливинилхлоридних (ПВХ) і інших ізоляційних трубках. Заборонено прокладати проведення в металевих трубках, по бляшаних поверхнях (вона буде додатково гріти ізоляцію й піддасться корозії). Кращими для електропроводки в лазні вважаються проведення з подвійною ізоляцією марок ПРН, АПРН (негорюча гумова оболонка), ПРВД ( Пвх-Оболонка). Використовують також АПВ і ПВ - одножильні проведення із ПВХ - ізоляцією або АППВ і ППВ - двох - і трехжильні.
ruscable Якщо проведення прокладають по дереву або іншому горючому матеріалам, під ізоляційні трубки із проводами підкладають смужки листового азбесту - товщиною приблизно 3 мм, які будуть виступати за проведення по 10 мм із кожної сторони. Якщо ведеться схована проводка між горючими конструкціями, то такі азбестові прокладки підкладають і зверху, і знизу проведення. Проведення марки ПРВД, ПРИ, АПРН із зовнішньою оболонкою можна прокладати в лазні без трубок. Для їхнього кріплення використовують ролики. Спочатку проведення надягають на голівки кінцевих, кутових і ответвительних роликів і прив'язують їх у шийкам тасьмою або шпагатом. Потім рівномірно натягають і прив'язують до середнього в кожному прольоті. Натяг проводів повинне бути рівномірним. Кращий спосіб запобігти різного роду замикання в лазні - це взагалі не тягти кабель усередині парильні, а постаратися знайти варіанти, коли його можна ввести в лазню через стіну або стеля (з мийної або з вулиці) саме в тім місці, де буде висіти, наприклад, світильник - і відразу закрити проведення у світильник. Уведення проводів у дерев'яний будинок: 1 - ізолятор; 2 - гак; 3 - трубка ізоляційна напівтверда; 4 - лійка порцелянова; 5 - втулка порцелянова; 6 - проведення. Щоб пропустити проведення й кабель через стіни, використовують електромонтажні трубки з поливинилхлоридного пластику. У при оконцевании цих проводів у трубках використовують порцелянові лійки (зовні стіни) і порцелянові втулки (зсередини). Їх щільно вставляють в отвори дерев'яних стін, пророблені буравом. Кожне проведення прокладається в окремій ізоляційній трубці

Робота деяких приладів

Для лазні продають спеціальні світильники - герметичні, з герметизируемим уведенням для кабелю, зроблені зі скла й металу. Металеві арматури світильників у цьому випадку повинна бути заземлена.
intercom. in Взагалі, заземлення для лазні - дуже важлива річ: всі електронагрівальні прилади (бойлери, печі), проводка й розетки в мийній повинні бути ретельно заземлені. Робоча напруга у світильниках не повинне перевищувати 24 Вольт. Всі розетки й вимикачі повинні бути винесені за межі самої лазні й парильні в передбанники й інші приміщення. Дуже важливими для електропроводки в лазні вважаються пристрої захисного відключення, або УЗО. Воно дозволить урятувати лазню від пожежі при замиканні проводки. Через підвищену вологість у лазні використовують УЗО на 5-10 Ампер
Можна знайти варіанти, коли висвітлення в лазні здійснюється ззовні. Наприклад, вставити кілька рядів термостійких стеклоблоков у перегородку, сусідню з передбанником, або встановити в лазні скляні двері. Світло буде проникати через прозорі конструкції. Електронагрівник можна теж установити в сусідній кімнаті.

Уведення електрики з вулиці

У лазню як індивідуальна будова електрика вводиться за допомогою трубостойки, установленої на даху або стіні. Трубостойку можна виготовити з будь-який водо-, газопровідної або іншої сталевої труби діаметром не менш 20 мм. Верхній кінець труби згинають півкільцем, щоб туди не потрапила волога. Якщо трубостойку (її нижній кінець) зашпаровують у цеглу або бетон, то кінець зміцнюють із ухилом убік вулиці на 5-10 градусів. Зсередини й зовні трубу офарблюють бітумним лаком, у нижній частині її просвердлюють отвір для виходу назовні, що конденсує вологи.
remont220 До стіни або балки перекриття лазні трубостойку кріплять сталевими хомутами, а верхній кінець закріплюють за допомогою відтягнень зі сталевого дроту. До даху відтягнення кріплять наскрізними болтами. На штирі трубостойки кріплять ізолятори - спеціальні ковпачки. До цих ізоляторів ведуть проведення відгалуження від повітряної лінії й прив'язують його дротом: якщо це сталеві проведення, те сталевим оцинкованим дротом, якщо алюмінієві - те алюмінієвої. Тепер до кінців проводів відгалуження затиском можна приєднати проведення уведення, пропущені через трубу трубостойки. Уведення проведення в будинок трубостойкой через дах: 1 - проведення ВЛ; 2 - проведення уведення в будинок; 3 - труба сталева; 4 - ізолятори кінцеві; 5 - траверсу; 6 - растяжки. Після завершення всіх електромонтажних робіт, випробовують ізоляцію всіх кабелів, дія заземлень і т.п. Обов'язково запрошують на огляд представників з місцевого органа електронадзора, пожежної служби й так далі.

Будет Вам Полезно
У нашій країні з давнього часу застосовується утеплення даху зсередини й мода на даний
Сэндвич-панели – общее название для целого класса строительного материала, который с
Монолітні фундаменти бувають простий і армованими, армований бетон називають Залізоб
Какую пользу можно извлечь от жары? От солнца не обязательно лишь прятаться в тень и сп