Новые Советы

2767

Виды лебедок и их применение

Лебедка – это механизм, облегчающий перемещение груза в горизонтальном или вертикальном направлении…
2582

Рятуємося від голосних звуків

Почнемо з початку - потрібно з'ясувати, від яких звуків рятуватися. Вони адже теж бувають різні. Їх…
6127

Види лебідок і їхнє застосування

Лебідка - це механізм, що полегшує переміщення вантажу в горизонтальному або вертикальному напрямку…
2936

Как сделать опалубку

Установка опалубки берет свой отсчет с определения точек опоры будущего здания. В случае если…

Подари тепло своему дому. всё, что вы хотели знать о Каминах

Главная Строительные советы Електропроводка в лазні

Преимущества природного натурального камня перед искусственным.

Существует одна важная часть интерьера, которая имеет, как декоративное назначение, так и практическое – это камин.

 


Електропроводка в лазні

Вибір потужності

У лазні й сауні - досить агресивні середовища для експлуатації електропроводки - дуже високі температури й підвищена вологість. Проектування й монтаж електропроводки ведуться винятково з урахуванням цих факторів - тим більше, якщо лазня або обшивання стін - дерев'яні. Імовірність пожежі підвищується. Перед початком робіт розраховують приблизну потужність, що повинна буде витримати електрична мережа в лазні. Від цього буде залежати й сила току, і, отже, вибір проводів того або іншого перетину, які цей тік будуть проводити. Довідатися потрібну потужність можна, склавши на папері або прикинувши сумарну потужність всіх приладів у лазні. Якщо там буде всього кілька лампочок, то можна обмежитися потужністю 1-2 кВт. Якщо в приміщеннях лазні (наприклад, передбанник) планується підключати додаткові прилади (пральна машина, бойлер і т.п.) - потужність підвищується до 5-6 кВт. Якщо в лазні або сауні встановлена енергоємна електрична піч, розрахункова потужність може зрости до 10-20 кВт. Всі ці показники потужності зазначені на самих електроприладах. Одержавши, таким чином, передбачувану загальне навантаження на мережу, можна приблизно розрахувати перетин проводів майбутньої електропроводки. На кожні додаткові 2 кВт потужності потрібно додавати приблизно 1 кв. мм. перетину проведення. Тобто на 10 кВт знадобиться проведення перетином 5 кв. мм, окремо для грубки в 4 кВт буде потрібно проведення перетином 2 кв. мм і так далі.

Вибір проводів

Всі провідники повинні бути в подвійної ізоляції - кабелі. Ця ізоляція повинна бути термостійкої (наприклад, гума). Самий надійний кабель буде мати ізоляцію гума в гумі. Бажано, щоб саме проведення було мідний, і всі струмопровідні частини - захищеними водопроникними оболонками.
darvena Дотик до оголених проводів з напругою в 12 У (а тим більше 220 У) призводить до поразки током. Тому всі металеві частини приладів, установлених у лазнях, занулюють спеціально прокладеним третім проведенням (його підключають до вступного ящика на ділянці або домовикові щитку). Електропроводку в лазні прокладають у поливинилхлоридних (ПВХ) і інших ізоляційних трубках. Заборонено прокладати проведення в металевих трубках, по бляшаних поверхнях (вона буде додатково гріти ізоляцію й піддасться корозії). Кращими для електропроводки в лазні вважаються проведення з подвійною ізоляцією марок ПРН, АПРН (негорюча гумова оболонка), ПРВД ( Пвх-Оболонка). Використовують також АПВ і ПВ - одножильні проведення із ПВХ - ізоляцією або АППВ і ППВ - двох - і трехжильні.
ruscable Якщо проведення прокладають по дереву або іншому горючому матеріалам, під ізоляційні трубки із проводами підкладають смужки листового азбесту - товщиною приблизно 3 мм, які будуть виступати за проведення по 10 мм із кожної сторони. Якщо ведеться схована проводка між горючими конструкціями, то такі азбестові прокладки підкладають і зверху, і знизу проведення. Проведення марки ПРВД, ПРИ, АПРН із зовнішньою оболонкою можна прокладати в лазні без трубок. Для їхнього кріплення використовують ролики. Спочатку проведення надягають на голівки кінцевих, кутових і ответвительних роликів і прив'язують їх у шийкам тасьмою або шпагатом. Потім рівномірно натягають і прив'язують до середнього в кожному прольоті. Натяг проводів повинне бути рівномірним. Кращий спосіб запобігти різного роду замикання в лазні - це взагалі не тягти кабель усередині парильні, а постаратися знайти варіанти, коли його можна ввести в лазню через стіну або стеля (з мийної або з вулиці) саме в тім місці, де буде висіти, наприклад, світильник - і відразу закрити проведення у світильник. Уведення проводів у дерев'яний будинок: 1 - ізолятор; 2 - гак; 3 - трубка ізоляційна напівтверда; 4 - лійка порцелянова; 5 - втулка порцелянова; 6 - проведення. Щоб пропустити проведення й кабель через стіни, використовують електромонтажні трубки з поливинилхлоридного пластику. У при оконцевании цих проводів у трубках використовують порцелянові лійки (зовні стіни) і порцелянові втулки (зсередини). Їх щільно вставляють в отвори дерев'яних стін, пророблені буравом. Кожне проведення прокладається в окремій ізоляційній трубці

Робота деяких приладів

Для лазні продають спеціальні світильники - герметичні, з герметизируемим уведенням для кабелю, зроблені зі скла й металу. Металеві арматури світильників у цьому випадку повинна бути заземлена.
intercom. in Взагалі, заземлення для лазні - дуже важлива річ: всі електронагрівальні прилади (бойлери, печі), проводка й розетки в мийній повинні бути ретельно заземлені. Робоча напруга у світильниках не повинне перевищувати 24 Вольт. Всі розетки й вимикачі повинні бути винесені за межі самої лазні й парильні в передбанники й інші приміщення. Дуже важливими для електропроводки в лазні вважаються пристрої захисного відключення, або УЗО. Воно дозволить урятувати лазню від пожежі при замиканні проводки. Через підвищену вологість у лазні використовують УЗО на 5-10 Ампер
Можна знайти варіанти, коли висвітлення в лазні здійснюється ззовні. Наприклад, вставити кілька рядів термостійких стеклоблоков у перегородку, сусідню з передбанником, або встановити в лазні скляні двері. Світло буде проникати через прозорі конструкції. Електронагрівник можна теж установити в сусідній кімнаті.

Уведення електрики з вулиці

У лазню як індивідуальна будова електрика вводиться за допомогою трубостойки, установленої на даху або стіні. Трубостойку можна виготовити з будь-який водо-, газопровідної або іншої сталевої труби діаметром не менш 20 мм. Верхній кінець труби згинають півкільцем, щоб туди не потрапила волога. Якщо трубостойку (її нижній кінець) зашпаровують у цеглу або бетон, то кінець зміцнюють із ухилом убік вулиці на 5-10 градусів. Зсередини й зовні трубу офарблюють бітумним лаком, у нижній частині її просвердлюють отвір для виходу назовні, що конденсує вологи.
remont220 До стіни або балки перекриття лазні трубостойку кріплять сталевими хомутами, а верхній кінець закріплюють за допомогою відтягнень зі сталевого дроту. До даху відтягнення кріплять наскрізними болтами. На штирі трубостойки кріплять ізолятори - спеціальні ковпачки. До цих ізоляторів ведуть проведення відгалуження від повітряної лінії й прив'язують його дротом: якщо це сталеві проведення, те сталевим оцинкованим дротом, якщо алюмінієві - те алюмінієвої. Тепер до кінців проводів відгалуження затиском можна приєднати проведення уведення, пропущені через трубу трубостойки. Уведення проведення в будинок трубостойкой через дах: 1 - проведення ВЛ; 2 - проведення уведення в будинок; 3 - труба сталева; 4 - ізолятори кінцеві; 5 - траверсу; 6 - растяжки. Після завершення всіх електромонтажних робіт, випробовують ізоляцію всіх кабелів, дія заземлень і т.п. Обов'язково запрошують на огляд представників з місцевого органа електронадзора, пожежної служби й так далі.

Будет Вам Полезно
Електропилка - вибір і робота У продажі найчастіше можна зустріти два види електрични
Що впливає на вибір Вибираючи матеріал для даху, потрібно пам'ятати, що тільки хазяїн
Початок робіт Отчого взагалі паркет втрачає свої первісні зовнішні якості? Провиною
Безсумнівно, откатние ворота із профнастила в цей час є самою популярною моделлю конст