Новые Советы

2729

Виды лебедок и их применение

Лебедка – это механизм, облегчающий перемещение груза в горизонтальном или вертикальном направлении…
2551

Рятуємося від голосних звуків

Почнемо з початку - потрібно з'ясувати, від яких звуків рятуватися. Вони адже теж бувають різні. Їх…
6053

Види лебідок і їхнє застосування

Лебідка - це механізм, що полегшує переміщення вантажу в горизонтальному або вертикальному напрямку…
2906

Как сделать опалубку

Установка опалубки берет свой отсчет с определения точек опоры будущего здания. В случае если…

Подари тепло своему дому. всё, что вы хотели знать о Каминах

Главная Строительные советы Пристрій квітника в саду

Преимущества природного натурального камня перед искусственным.

Существует одна важная часть интерьера, которая имеет, как декоративное назначение, так и практическое – это камин.

 


Пристрій квітника в саду

Перш ніж заводити квітник

Якщо хтось вирішив завести на дачі більш-менш пристойний квітник і готовий кинутися в усі тяжкі й доглядати за ніжними квіточками з ранку до вечора, людина повинен визначитися. По-перше, яку площа під квітник він готовий віддати. Залежно від місця визначається й форма квітника: чи буде це прямокутна смуга уздовж доріжки або кругла пишна клумби посередині газону. По-друге, скільки грошей людин готовий на це витратити. Найбільш складні в пристрої й потребуючих більших витратах це килимових клумб, бордюри й квітники з літників (тобто однолітніх рослин). Дешевше обійдуться невибагливий, підібраний друг під друга багаторічні рослини (може, не завжди такі яскраві й екзотичні). По-третє, навіть самих звичайних клумб вимагають регулярного відходу (полив, видалення бур'янів, підгодівля, обрізка, підсадження, сезонна заміна рослин), тобто потрібно буде віддавати квітам свій час. По-четверте, важливим критерієм у виборі квітника й квітів повинні стати кліматичні умови регіону/конкретної ділянки (освітленість, зволоженість, склад ґрунту), непогано б знати, що відмінно росте, а що гине в сусідів. Швидше за все, це чекає й вас

Небагато про види квітників

Напевно, усі зауважували, що квітники виглядають не однаково. І справа не тільки в тім, що висаджено в клумбах. Посадки квітів розділяють на багато видів, і «клумби» і «квітник» - це насправді назви тільки двох різновидів квіткових композицій у ландшафтному дизайні. І хоча поділ на види цілком умовно, можна виділити кілька основних видів квіткових посадок, які підійдуть до конкретного саду. Клумбами називають територію для квітів, що звичайно небагато піднята над поверхнею навколишнього газону й доріжки. На клумбах ростуть однолітні, двулетние, цибулинні й багаторічні рослини. Назва посадки рабатка походить від німецького слова «грядка», що повністю відповідає її виду.
supersadovnik Цей квітник нагадує довгу стрічку, що найчастіше розміщають уздовж доріжок, площадок, будов - з однієї або обох сторін. Ширина рабатки, як правило, 0,5- 4 м. Рабатки влаштовують урівень із газоном або вище його. Бордюр - від французького «облямівка» - схожий на рабатку. Така ж вузька смужка шириною 10-50 см (іноді більше), що обрамляє доріжки, клумби й т.п. У бордюрах висаджують 1-2 виду рослин. Вони повинні бути маленькими, компактними, низькими. Під ці описи підходять седум, агератум, іриси, тюльпани, геліотроп, примули, корейські хризантеми. Квітники можуть являти собою й одиночні посадки. Тоді їх величають солітерами і переводять як відокремлені, самотні, або навіть «великий діамант». Зрозуміло, що солітери повинні розміщатися на відкритій площадці або газоні, у композицію обов'язково включають якусь важливу частину - акцент (наприклад, кущ на тлі низькорослих квітів). Підбирають яскраві й самобутні декоративні рослини. Великим діамантом буде смотреться невелика група яскравих пеонів на зеленому газоні. Миксбордер - дуже популярний вид квітників. Його люблять за універсальність і за те, що рослини в таких клумбах можна висаджувати не такі вибагливі й однаково буде красиво. Миксбордер - «перемішана площадка» - являє собою змішані посадки декоративних рослин. У миксбордере підбирають і сполучать рослини так, щоб життя квітника починалася провесною, а закінчувалася пізньою осінню, і рослини цвіли безупинно. З погляду декоративності миксбордери дуже динамічні, композицію можна міняти кожний сезон, і навіть щомісяця. Вибираючи рослини, тому, ураховують не тільки строки й тривалість цвітіння, але й декоративність аркуші й можливі плоди. Рослини, які цвітуть в один час, повинні сполучатися по фарбуванню квітів, і рівномірно розподілені по смузі. Квітник - сама вільна з погляду геометричних форм квіткова площадка. У неї можуть бути будь-які обриси. Квітники розміщають на відкритих просторах, по краї груп дерев або навіть під ними. Найчастіше у квітниках висаджують багаторічні квіти, хоча іноді використовують і літники й двулетники.

Технологія пристрою квітника

Мало зважитися на квітник - потрібно його ще правильно влаштувати, щоб рослини не пожовкли й не зав'янули вже в перші місяці після посадки. Один з важливих перших кроків до гарного квітника - це відмінна розсада. Допустимо, вона є. Далі розмічаються контури квітника. Роблять це за допомогою мотузки, рейок, садового шланга. Після розмітки на контури добре б подивитися з боку, а ще краще - з висоти (другий поверх будинку, наприклад), щоб переконатися в симетричності й правильній формі клумб. Обрису квітника можна просипати піском, і гострою лопатою прорізати дерен по всім контурі. У процесі підготовки знімають із ділянки дерен на 10-15 см і ретельно це місце перекопують. Якщо ґрунт тут тощенькая й не народить, краще заздалегідь рясно неї удобрити й усипати в клумби спеціально приготовлену посадкову суміш. Для цього дерен знімають глибше - см на 30. По краї квітника викопують канавки і встановлюють бордюр або отбортовку так, щоб їхнього краю виступали над поверхнею. Щоб уберегти себе від надмірного росту бур'янів, можна скористатися маленькою хитрістю й дно клумб застелити геотекстилем. Цей матеріал буде пропускати повітря й воду до корінь рослин, але стане перешкодою на шляху бур'янів. Розсада за цей час спокійно приживеться й пуститься в ріст. Тканина потрібна на перших етапах життя клумби. Коли квіти почнуть розростатися, геотекстиль прийде видалити. В ідеалі перед посадкою в голові вже повинен бути чіткий план - що куди саджати, а в руках намальована схема (якщо малюнок складний і квіти в клумбах різні). Насіння й черешки рослин розставляються по поверхні квітника, і коректується їхнє місце розташування (якщо потрібно). За півгодини до посадки рослини рясно поливають. Їх витягають із горшочков, розплутують корінь (якщо вони поплуталися). У геотекстиле роблять акуратні хрестоподібні надрізи в місцях висадження кожного кустика, і поміщають туди рослину. Навколо корінь ущільнюють ґрунт, щоб звідти вийшло повітря. Клумби поверх геотекстиля засипається рівним шаром мульчирующего матеріалу (органічні залишки - хвоя, підмножина й т.д., які згодом утворять гумус). Наприкінці усе ще раз ретельно поливається. Піклуватися про квітник потрібно постійно: поливати, підгодовувати. Мульчирование перешкодить росту бур'янів і допоможе зберегти вологу в ґрунті. Зів'ялі квіти періодично забирають із клумб, разросшиеся й кущі, що втратили форму, ділять і саджають заново. Якщо хочеться, щоб квіти зацвіли ранньої навесні, цибулини квітів саджають у ґрунт ще восени (тюльпани, нарциси) або навіть улітку попереднього року (анютини вічка, незабудки, маргаритки), а навесні висаджують на постійне місце в клумби. Як тільки перецвіли ранневесенние квіти, у клумби висаджують розсаду літників. Незабудки видаляють зовсім, а тюльпани з нарцисами залишають. Анютини вічка заміняють астрами (цвітуть із кінця літа до глибокої осені).
Плануючи клумбам, необхідно знати, що найвищі квіти сажаются в центрі, у міру видалення до країв - рослини середньої висоти, а по краї - найнижчі «бордюрні» квіточки.
ldacha

Будет Вам Полезно
Представляет собой венецианская штукатурка белую, похожую на сметану массу, которая о
Розкіш і шик є головними стилістичними акцентами в сучасному французькому інтер'єрі.
Інструмент для різьблення по дереву до дев'ятнадцятого століття виготовляли самі ремі
Зведення Дешевого будинку має на увазі використання недорогих будівельних матеріалі