Новые Советы

2767

Виды лебедок и их применение

Лебедка – это механизм, облегчающий перемещение груза в горизонтальном или вертикальном направлении…
2582

Рятуємося від голосних звуків

Почнемо з початку - потрібно з'ясувати, від яких звуків рятуватися. Вони адже теж бувають різні. Їх…
6127

Види лебідок і їхнє застосування

Лебідка - це механізм, що полегшує переміщення вантажу в горизонтальному або вертикальному напрямку…
2936

Как сделать опалубку

Установка опалубки берет свой отсчет с определения точек опоры будущего здания. В случае если…

Подари тепло своему дому. всё, что вы хотели знать о Каминах

Главная Строительные советы Нагрівання води в басейні

Преимущества природного натурального камня перед искусственным.

Существует одна важная часть интерьера, которая имеет, как декоративное назначение, так и практическое – это камин.

 


Нагрівання води в басейні

Про те, потрібно чи буде підігрівати воду в басейні і як це зробити, думати потрібно ще на етапі проектування. Усе без винятку системи підігріву басейну входять у робочий ланцюжок іншого встаткування для басейну, системи фільтрації й дезінфекції. Тому монтувати нагрівачі води краще з іншими приладами. Хоча вмонтувати їх у систему й після завершення робіт з монтажу встаткування не залишить проблем. У басейнах, оборудуемих для дорослих, комфортна температура для плавання повинна залишати 24- 26 градусів Цельсия. У дитячих басейнах ця цифра вище - біля 30 градусів Цельсия.
solar. atmosfera Існує три основних способи, як підігріти воду в басейні. Вибір пристрою залежить від обсягу басейну й кількості води, яку потрібно регулярно підігрівати, від особливостей комунікацій у будинку (сильна або слабка електропроводка, наскільки дорога паливо й т.п.) і рентабельності того або іншого підігріву, від переваги хазяїв. Можна вибрати проточні електронагрівники, теплообмінники, які підключаються до казана або сонячні колектори (гелиосистеми, що працюють від енергії сонця). Виділяють ще й четвертий спосіб - теплові насоси, що працюють за принципом не нагрівачів, а компресорів. Але таке альтернативне джерело підігріву ще не зовсім устоялся в наших будинках, покупка й установка встаткування обходиться досить дорого, найчастіше функціонування теплових насосів виправдано, коли нагріваються більші обсяги води, і коли вони діють у загальній системі гарячого водопостачання будинку, а не тільки гріють басейн. Розглянемо всі системи докладніше.

Проточні електронагрівники для басейну

Мабуть, легше всього зрозуміти, як улаштовані і як працюють саме електричні нагрівачі для басейну. Вони призначені для нагрівання безперервного потоку рідини з мінімальним перепадом тиску. Такі нагрівачі дуже компактні, і їх можна встановлювати в маленьких технічних приміщеннях. Корпус цих приладів роблять із пластику, нержавіючої сталі або титану. Самі Тени (трубчасті електронагрівальні елементи) робляться зі спеціального сплаву нержавіючої сталі. Підбор потужності електронагрівника залежить від обсягу води в басейні. Так, для вуличного басейну потужність електронагрівника повинна бути дорівнює половині обсягу басейну (у цифрах). Внутрішні басейни вимагають нагрівачів потужністю приблизно в третина свого обсягу. Проточні електронагрівники використовуються, як правило, для невеликих басейнів, при більших обсягах неможливо підібрати нагрівач необхідної потужності. Крім того, у заміського будинку може бути обмеження на енергоспоживання або обмежені можливості електропроводки. Електронагрівники для басейнів випускають потужністю від 3-х до 18-ти кВт. Тобто самі потужні з них здатні прогріти басейни обсягом до 36 куб. м., і внутрішні - обсягом до 54 куб. м. Але перед покупкою такого встаткування потрібно обов'язково прорахувати всі витрати, при деяких потужностях витрати на споживану електроенергію будуть занадто великі й, можливо, розумніше буде пошукати інше джерело нагрівання.
nida Плюсом електричних нагрівачів є те, що через Тени здійснюється досить швидке нагрівання води. У комплекті із приладом монтують також термостати для регулювання температури в басейні й для обмеження максимальної температури. Електронагрівники можуть бути постачені датчиком потоку, що може відключити нагрівши при відсутності циркуляції води. Наявність додаткових систем контролю дозволяє повністю автоматизувати процес підігріву й охолодження води, особливо не стежачи за ним, а просто задаючи потрібні параметри температур

Теплообмінники для басейнів

Принцип роботи теплообмінника небагато іншої, чим в електронагрівника. Теплообмінник підключається до загальної системи опалення будинку, і при цьому електроенергія не споживається. Потужність у теплообмінників може бути як маленької, так і дуже великий - від 13 до 200 кВт. Уважається, що теплообмінники - найбільше дешевий і тому розповсюджений спосіб нагрівання води в басейнах будь-якого типу. Наприклад, якщо в будинку газове опалення, воно буде коштувати набагато дешевше електрики. І обсяг басейну може бути абсолютно кожним - обмежень у розмірах тут немає. Конструкція теплообмінників досить проста. Він являє собою колбу, у якій перебуває змійовик. По цьому змійовику рухається теплоносій (гаряча вода, що надходить із контуру опалення). У свою чергу сам змійовик обмивається водою з басейну, яку потрібно нагріти. Гаряча вода із загального контуру опалення в змійовик надходить за допомогою циркуляційного насоса. Його робота регулюється електромагнітним клапаном. Сам цей клапан, від якого залежить робота насоса, регулюється термостатом. Власникові всієї цієї нагрівальної конструкції залишається тлько виставити на термостаті задану температуру, все інше повинна проконтролювати автоматика. Вибір потужності теплообмінника залежить, звичайно ж, від обсягу води в басейні. Довше всього й найбільше (тобто, використовуючи максимальну потужність теплообмінника) прийде використовувати апарат тільки на початку роботи - під час першого прогріву. Звичайно дана операція триває годин 28, тобто більше цілої доби. Такий довгий відрізок часу потрібний для того, щоб не викликати приладового колапсу. Відомо, що вода при нагріванні розширюється, і занадто швидке її нагрівання може привести до структурних змін всієї конструкції. А так - тихо, повільно й поступово теплообмінник устигає стежити за тепловим балансом всієї системи й контролює свою пікову потужність.
nida Теплообмінник у системі циркулирования води поза басейном завжди розташовують після насосної й фильтровочной станції, але перед системою дезінфекції (система хлорування води), щоб не зіпсувалися деталі апарата. У сильно хлорованій воді й у басейнах з морською водою рекомендують установлювати титанові теплообмінники. Після первинного нагрівання апарату залишиться тільки підтримувати температуру води на заданому рівні, тобто нагрівши споконвічно відбувається довше, але набагато ощадливіше по грошам. Багато фахівців радять, якщо є можливість і бажання, постачати басейн двома системами підігріву (дублювати системи як основну й запасну): електричним - для швидкого результату й теплообмінником - для ощадливої тривалої роботи

Сонячний колектор

Воду в басейні можна підігрівати й за допомогою сонця. Звичайно, у відкритому варіанті басейну, вона підігрівається під ним і так, без усяких гелиосистем. А якщо басейн закритий? Або коштує під навісом? У кожному разі, після установки гелиосистеми, або сонячних колекторів, процес нагрівання води в басейні за допомогою сонця може стати більше регульованим. Крім того, систему можна використовувати й просто для постачання будинку гарячою водою. Колектори являють собою з'єднані в ряд трубки, колби або якийсь великий сприймаючий промені екран. Колектори складаються з модулів, кожний може нагріти до 30 куб. м. води. Для збільшення продуктивності або нагрівання більшого обсягу води до колектора потрібно буде приєднати більше модулів. Як це діє загалом? Сонячні промені попадають на трубчастий вакуумний колектор звичайно чорного кольору й там практично повністю поглинаються. Промені нагрівають теплоносій у гелиоконтуре до температури приблизно в 140 °С. Після цього нагрітий теплоносій прокачивается циркуляційним насосом у теплообміннику бака-накопичувача, отчого негайно нагрівається вода в самому баку. Із цього бака нагріта вода може використовуватися для системи гарячого водопостачання будинку, опалення й підігріву басейну. У систему обігріву басейну можуть бути убудовані спеціальні сенсори і автоматичний триходовий клапан. За допомогою їх вода автоматично перенаправляється в теплообмінник гелиосистеми. Коли температура досягне бажаної оцінки, вода буде проходити просто повз теплообмінник і попадати назад у басейн, поки температура знову не понизиться й система не ввімкнеться знову.

Теплові насоси

Теплові насоси, у принципі, теж досить екзотичний спосіб обігріти басейн. Незвичайність його в тім, що енергія його використовується головним чином не на нагрівання самої води, а на багатоступінчастий перенос тепла від різних теплоносіїв за допомогою стисків різних газів, роботи з конденсатами й т.п. Як джерело низкопотенциального тепла (тобто першого незначного щабля нагрівання) можуть використовуватися промислові й побутові очищені стоки, тепло ґрунтових і термальних вод, вода ріки, озера, тепло, що одержують при очищенні димових газів і будь-які інші джерела, які хоч на кілька градусів можуть виявитися тепліше води й навколишнього середовища. Принцип роботи таких установок приблизно наступний. По зовнішньому трубопроводі циркуляційним насосом робоча рідина прокачивается, наприклад, суміш тосола й води. Після проходження трубопроводу, що лежав у ґрунті, ця рідина стає ледве тепліше й приймає температуру ґрунту – наприклад +7° С. У цьому стані вона попадає в теплообмінник. У теплообміннику, що називають випарником, робоча рідина передає свою невелику теплоту холодоагенту. Цього холодоагенту досить, щоб відразу закипіти. Він закипає, перетворюється в пар і попадає в компресор. Пар холодоагенту стискується компресором до тиску 20-25 атмосфер. При цьому стиску температура різко збільшується й досягає 55 °С . От ця енергія надалі може бути спрямована в теплообмінник на обігрів повітря усередині приміщення або підігрів воду в будинку. У тому числі в системі басейну. Після того, як вода з тосолом і холодоагент виконають свою функцію, через щаблі охолодження вони проходять свої кола замкнутого циклу, де знову зустрічаються, вода допомагає холодоагенту знову закипіти, а той допомагає нагріти теплообмінник. Таким чином, основна частка електроенергії витрачається тут на роботу компресора. Випускають насоси різної потужності, які дозволяють нагрівати невеликі об'єкти, як наприклад басейн, так і забезпечувати гарячою водою й опаленням цілі частки будинку й котеджі площею 100-300 кв. м.

Будет Вам Полезно
Для теплоізоляції різних будівельних об'єктів застосовуються утеплювачі. Використову
Поряд з багатьма опалювальними видами встаткування електроконвектори користуються о
У нинішній час ремонт без гідроізоляції підлог у квартирі важко представити. Для кварт
Корисна інформація про навісні фасади | зустрічають по фасаду! Сучасні тенденції, які