Новые Советы

2730

Виды лебедок и их применение

Лебедка – это механизм, облегчающий перемещение груза в горизонтальном или вертикальном направлении…
2552

Рятуємося від голосних звуків

Почнемо з початку - потрібно з'ясувати, від яких звуків рятуватися. Вони адже теж бувають різні. Їх…
6056

Види лебідок і їхнє застосування

Лебідка - це механізм, що полегшує переміщення вантажу в горизонтальному або вертикальному напрямку…
2907

Как сделать опалубку

Установка опалубки берет свой отсчет с определения точек опоры будущего здания. В случае если…

Подари тепло своему дому. всё, что вы хотели знать о Каминах

Главная Строительные советы Пристрій даху для лазні

Преимущества природного натурального камня перед искусственным.

Существует одна важная часть интерьера, которая имеет, как декоративное назначение, так и практическое – это камин.

 


Пристрій даху для лазні

Основних варіантів даху для лазні всього два - односхила й двосхила. Многоскатні даху для лазні робити незручно - відразу ускладнюються монтажні й гідроізоляційні роботи. Найчастіше дах лазні роблять односхилої й використовують для маленьких лазень (площею 12-15 кв. м.). Варіант двосхилого даху - для лазні побільше. Для окремо вартого будиночка частіше будують двосхилий дах, для лазні, що прилягає до будинку - односхилу. Насправді більших розходжень немає. І якщо обладнати дах по будівельних нормах, те й та, і та буде служити справно.
vai Важливо також ураховувати правильний кут нахилу скатів для свого даху. Наприклад, в областях з рясними опадами – дощов і сніжними рекомендується кут нахилу до 30-45 °. Тому що кут нахилу може помітно знизити нагромадження снігу на даху. І відомо, що на покрівлях з кутом нахилу 30—45° снігу за зиму збирається найбільше. Вага його може досягати небезпечних значень. Пологі скати гарні й для степових і лісостепових районів, де гуляє вітер, тому що високий дах може стати вітрилом на його шляху. А якщо робити її нижче, вітер буде дах просто обгинати й не намагатися відірвати. В односхилого даху нахил може коливатися від 50° до 60°. Отже, даху - їх можна зробити з горищем або без. У бесчердачном варіанті дах сполучений зі стелею. Горищне покриття забезпечує кращу теплоізоляцію. Для лазні, який будуть користуватися взимку, краще вибирати цей варіант. Для літньої лазні цілком підійде дах без горища. Таке покриття менш затратно.

Конструкція даху

Як і будь-який дах, конструкція даху для лазні складається з елементів несучої конструкції й покрівлі. Несуча конструкція - це стропили й прогони, а покрівля - решетування й саме покриття.
ozera. wordpress Опорою для даху служать балки перекриття. Їх укладають на верхню обв'язку. Балки повинні бути добре зафіксовані у своїх гніздах, лежати горизонтально. Як правило, балки перекриттів виступають за стіни, якщо ця відстань більше 0,5 м, те під балки встановлюють опорний стовп. На балки встановлюють крокви з колод (від 12 см у діаметрі), дощок (від 4х 15 см) або брусів (перетином не менш 60 мм). Кроквяні ноги врубаються в балку й кріпляться до неї або залізними скобами, або дерев'яними накладками. Для фіксації крокв застосовуються спеціальні кріпильні елементи «косинки», а зверху їх з'єднують за допомогою конькового бруса (з'єднання в ковзані виконується в полдерева). Відстань між кроквами звичайно вибирається в 1-1,2 м.
forum. prodom. by Залежно від того, яким покрівельним матеріалом буде покритий дах лазні - твердим або рулонним - під неї роблять різну основу. Якщо покриття - шифер, черепиця або профлист, під них роблять решетування. Якщо рулонний матеріал - на крокви необхідно зробити суцільний дерев'яний настил.

Пристрій твердої й м'якої покрівлі

Для лазні використовують недороге покрівельне покриття. Раніше це була взагалі деревна дранка або шари щільного дерну по решетуванню. Розглянемо пристрій покрівлі для лазні на прикладі добре знайомих асбоцементних аркушів (або шиферу). Для шиферу досить решетування із брусів 50х120 мм (з ухилом більше 27 градусів), розташованих на відстані 80-100 см друг від друга. Аркуші шиферу кріплять до решетування спеціальними антикорозійними шиферними цвяхами з капелюшком (довжина 100-120 мм). Цвяхи забивають у гребені хвиль суміжних аркушів, а під капелюшки кладуть ущільнюючі шайби з толі або гуми.
blog. imhonet Ковзан такої покрівлі покривають аркушами оцинкованої сталі. На жаль, неграмотно покладена або прибитий дах із шиферу буде служити набагато менше, ніж могла б. Від цвяхів у покритті утворяться тріщини, згодом вони розходяться. Непродумане розташування аркушів приводить до їхньої деформації й скривлення, під нещільні стики починає піддувати вітер. Якщо людина не впевнена в надійності шиферу, то під нього можна покласти руберойд (у цьому випадку буде потрібно суцільне решетування). Аркуші шиферу на лазню найкраще укладати вразбежку. Верхній ряд аркушів повинен перекривати нижній ряд приблизно на 140 мм (при пологому даху - до 30 градусів) і на 120 мм (при крутому скаті). Якщо хазяї побоюються сильних вітрів і ураганів, шифер можна прикрутити додатково шурупами й скобами в карнизному ряді. Всі щілини між аркушами шиферу дуже бажано закрити бітумною мастикою (шар в 5-6 мм). Покрівлі для лазні з рулонних матеріалів являють собою щільний гідроізоляційний килим з 4-х шарів цього самого матеріалу (вони між собою проклеюються). Починають роботу з ковзана – зверху суцільного дерев'яного настилу закріплюють ковзан з оцинкованої жерсті. Далі по суцільному настилі наклеюють підстильний шар – толь або пергамін. Приклеюють його за допомогою бітумної мастики, нагрітої до 170-180°С. Правда, працювати з нею потрібно обережно - на дах піднімати не повні цебра гарячої мастики, а при проклейці надягати брезентові рукавиці й чоботи.
hishouse Пристрій м'якої покрівлі: 1 - руберойд по бітуму; 2 - толь, пергамін; 3 - бітумна мастика; 4 - суцільний настил; 5 - толеві цвяхи; 6 - бляшаний ковзан; 7 - решетування; 8 - будівельна балка Дерев'яний настил мажуть мастикою й поступово наклеюють підстильний шар - смужка за смужкою, внахлест (близько 10 см). Нахлест підстилки фіксують толевими цвяхами. Потрібно пам'ятати, що ці смуги укладають поперек ковзана й кінець рулону перекидають на іншу сторону даху (на 20-25 мм). Після підстильного шару знову беруться за мастику й клеять на неї тепер уже рулон руберойду, також перекидаючи кінець його смуги через ковзан на 20-25 см. Наступну смугу руберойду зміщають на половину ширини рулону й клеять її внахлест із першої. Кожну смугу руберойду після поклейки потрібно добре пропрасувати, щоб не допустити утворення міхурів. Крайні полотна руберойду кріплять карнизу за допомогою дерев'яних рейок. На спусках м'яку покрівлю підгинають під решетування на 15-20 см і теж закріплюють толевими цвяхами за допомогою дерев'яних рейок. Важлива примітка - руберойд перед поклейкой його мастикою потрібно підготувати. Справа в тому, що при виготовленні цього матеріалу на його поверхню наносять присипку з тальку для того, щоб руберойд не склеївся при транспортуванні. Так що таку присипку для склейки корисно саме зібрати - змити гасом або соляркою. Процес «злипання» піде набагато швидше.
М'яка покрівля, проклеенная з мастикою, буде служити 15-20 років. Якщо укладати шари м'якої покрівлі без мастики, цей строк може зменшитися до 8-10 літ

Потовк у лазні

У жаркому приміщенні найвища температура за законами фізики завжди тримається на рівні стелі. Звідти ж тепло найбільше прагне втекти й шукає собі всілякі «містки холоду». Пристрій стелі в лазні завжди було особливою статтею для будівельників. Якщо потовк погано теплоизолирован, справжня температура в паркий довго триматися не буде. Перша ознака несправностей - рясна конденсація пару на стелі. Тому, як тільки конденсат був замічений, потрібно брати й збільшувати товщину утеплювача або шукати й зашпаровувати діри в ньому.
stroimizbrusa Варіантів, як можна влаштувати стелю в лазні, - два, і обоє вони схожі меж собою. Перший варіант - улаштувати накатна стеля. На верхню обв'язку стін лазні укладають і добре підганяють друг до друга обтесані бревенчаті плахи або бруски (товщина 50-60 мм). Цей накат зверху покривають шаром пароізоляції (толь, пергамін, фольга). Зверху на нього наносять шар м'ятою жирної глини (1,5-2 см) - глина буде служити відмінним «гідрозамком». По глині для утеплення роблять шар засипання з деревних стружок (змочених цементом), керамзиту, суміші сухого торфу й землі. У тім місці, де через стелю проходить труба, обсипання утеплювачем роблять тільки з негорючих речовин - керамзиту. Для того щоб по горищу можна було ходити (якщо дах горищна), зверху на утеплювач стелять дерев'яні дошки або щити. Другий варіант - підшивна стеля. Його виконують знизу, по балках перекриття за допомогою обрізних або шпунтованих дощок (товщина від 25 мм). На дошки укладають шар пароізоляції (фольга, пергамін), на нього 15-см шар теплоізоляції. Зверху все це закривають зовнішніми дошками стелі. Тут також варто пам'ятати про огородження грубної труби негорючими утеплювачами.
hishouse Пристрій підшивної стелі: 1 - внутрішні дошки стелі; 2 - балки перекриття; 3 - зовнішнє обшивання стелі; 4 - теплоізоляційний шар; 5 - пароізоляція Між утеплювачем і пароізоляцією дуже бажано влаштовувати «продухи» - повітряні прошарки, за допомогою яких волога швидше б випаровувалася з горища й не викликала утворення конденсату й вогкості. Витік тепла з лазні через стелю дуже легко перевірити взимку. Потрібно піднятися на горище й подивитися, чи не звисає де з решетування «павутина» з інею. Якщо висить - виходить, у цьому місці проходить витік тепла. І теплоізоляцію тут потрібно відновити. Звертаються до допомоги тієї ж самої глини, перемішаної сопилками.

Будет Вам Полезно
У даній статті ми хотіли б поділитися радами про те, як зробити будинок теплим і зроби
Для тих, хто займається будівництвом власної частки будинку рано або пізно виникне пит
Сьогодні з'являтися велика кількість різних опалювальних систем, які залучають до себ
Выполнение стекольных работ предполагает осуществление большого спектра работ, связ