Новые Советы

2767

Виды лебедок и их применение

Лебедка – это механизм, облегчающий перемещение груза в горизонтальном или вертикальном направлении…
2582

Рятуємося від голосних звуків

Почнемо з початку - потрібно з'ясувати, від яких звуків рятуватися. Вони адже теж бувають різні. Їх…
6127

Види лебідок і їхнє застосування

Лебідка - це механізм, що полегшує переміщення вантажу в горизонтальному або вертикальному напрямку…
2936

Как сделать опалубку

Установка опалубки берет свой отсчет с определения точек опоры будущего здания. В случае если…

Подари тепло своему дому. всё, что вы хотели знать о Каминах

Главная Строительные советы Пристрій оглядової ями в гаражі

Преимущества природного натурального камня перед искусственным.

Существует одна важная часть интерьера, которая имеет, как декоративное назначение, так и практическое – это камин.

 


Пристрій оглядової ями в гаражі

Оглядова яма, у першу чергу, створена для зручності автовладельца, якості й швидкості ремонту машини. Замість того, щоб лежати під днищем, розтягшись на землі, упираючись носом у залозки й не мати можливості для нормального маневру, можна спокійно впевнено стояти під машиною, подсвечивать потрібні деталі переносними лампами, діставати з ніші потрібні інструменти. Всі ці можливості дає оглядова яма в гаражі. При наявності потрібного встаткування технічне обслуговування й дрібний ремонт автомобіля можна виконувати самостійно у своєму гаражі. Крім днища автомобіля оглядова яма відкриє доступ до важкодоступних вузлів і агрегатів машини, до яких навіть не можна пролізти під колесами, не використовуючи підйомник.
cartool Головними недоліками оглядової ями вважають дві речі. В - перших, це залежність фундаменту від ґрунтових вод. Якщо на ділянці води підходять близько до поверхні, сезонного затоплення ями, отсиревания й розтріскування стінок, нескінченної вологи усередині гаража не уникнути. У цьому випадку зміст оглядової ями в належному виді відбере занадто багато сил і засобів і краще взагалі її не облаштовувати. Як наслідок першої причини, супротивники оглядових ям приводять іншу - через різницю температур холодне повітря з ями буде підніматися нагору, осідати конденсатом на днище автомобіля й деталях і викликати корозію металу. У гаражі завжди буде підвищена вологість. Але на будь-яку дію є протидія. Якщо ґрунтові води дозволяють, яму можна обладнати не під днищем автомобіля, а осторонь від його стоянки. Діру можна прикрити люком або дерев'яними дошками, обмотавши їх для гідроізоляції полиетиленом, і проникнення вологості з ями припиниться. Облаштованість оглядової ями виправдано, якщо рівень ґрунтових вод під гаражем нижче 2,5- 3 м. Тоді можна не обмежуватися одною лише ямою, будувати повноцінний підвал для зберігання продуктів. Ширина оглядової ями повинна бути приблизно на 10-15 см уже відстані між колесами машини (колісної бази). Якщо планується купувати нову машину або обслуговувати за допомогою оглядової ями відразу кілька машин, ширину потрібно шукати універсальну. По довжині яма повинна бути більше, ніж автомобіль, тоді в яму зручно буде спуститися за допомогою стаціонарних або приставних сходів, не відкочуючи при цьому машину. По глибині яму вибирають таку, щоб у ній зручно було стояти з витягнутими руками й дотягуватися до деталей автомобіля. Звичайно глибина біля двох метрів. При пристрої ями добре б передбачити спеціальні ніші з боків, де можна скласти підручні інструменти й деталі. По периметрі ями можна навісити лампи денного світла або неяскраві світильники для підсвічування днища автомобіля

Як її зробити

Для того, щоб зробити оглядову яму в земляній підлозі гаража потрібно вирити котлован. Його споконвічні параметри повинні бути трохи ширше й длиннее обраних розмірів, тому що частина простору «з'їсть» опалубка й бетонне заливання. Наприклад, якщо потрібна яма шириною в 100 см і глибиною в 170-180 см, те для неї риють котлован шириною 140 см і глибиною 180-190 см. Далі стінки й підлога котловану треба якось гідроізолювати й зміцнити. Деякі викладають їхніми цеглами. Самий надійний варіант - забетонувати яму. Існують різні думки, що краще робити спочатку - бетонувати підлогу, а потім стіни, або навпаки - спочатку працювати зі стінами, а в останню чергу з підлогою.
Оглядова яма: 1 - люк: 2 - сходи; 3 - підвісна підлога; 4 - ніша; 5 - підлога ями. Якщо починати з підлоги, то його дно ретельно трамбують, попередньо посипавши гравієм. Товщина цього покладеного гравію повинна бути не менш 10 см. Гравійну подушку зверху засипають піском ще на 5 см. Якщо гараж стоїть на вологих ґрунтах, то варто небагато гідроізолювати підлога за допомогою шару глини, поклавши її на пісок, а потім знову засипати глину гравієм. При цьому кожний шар дна ретельно втрамбовують при засипанні. Другий варіант підлоги в оглядовій ямі - підвісна підлога. Його звичайно споруджують уже після того, як стіни забетоновані й затвердіють. Спочатку на таку підлогу кладуть решетування-підстава, а зверху настилають покриття з дощок. Але така підлога більше підійде для сухих ґрунтів і не сирих гаражів. Обробка стін здійснюється в кілька етапів. Найпершою справою майстра радять змайструвати спеціальну раму з металевого косинця або швелера. Рама потрібна для того, щоб перешкоджати колесам заїхати усередину ями, якщо вони все-таки туди направляться. Косинець установлюють усередині опалубки на рівні майбутньої підлоги й фіксують убудованими анкерами.
pskovsrub Стіни ями вирівнюють і гідроізолюють, обмазавши шаром жирної глини. У використовувану глиняну масу можна додати відходи переробки нафтових масел. Поверх глиняного замка прокладають товсту поліетиленову плівку. Коли бетонна підлога повністю висохне (якщо він ще не висохнув), можна починати зводити знімну опалубку для стін. Окремі елементи скріплюють підкосами й розпірками. Для посилення стін, їх по периметрі можна обкласти сіткою - рабицей. Після цього можна заливати простір між стінами й опалубкою розчином бетону й заповнювача. У процесі роботи бетонне укладання добре трамбують. Опалубку можна буде знімати через 2 тижні, а фінальну обробку стін оглядової ями (штукатурка, викладання плиткою) можна буде проводити не раніше, ніж через місяць, щоб дати бетону остаточно затвердіти. Якщо цегла й бетон - занадто дорогі матеріали для покриття ними ями, то можна знайти більше бюджетні рішення. Наприклад, вистелити яму руберойдом, а зверху обшити промасленими дошками. Або викладати яму зсередини плоским шифером, а під шифер підкласти руберойд. Взагалі, люди, які зіштовхуються зі шкідливими й примхливими оглядовими ямами, радять не відразу кидатися за її зміцнення, заливання бетоном і обробку. Викопана й забетонована яма може через короткий час «поплисти» і тоді бетонну конструкцію прийде просто назад закопувати, намучавшись черпати з її воду. Тому краще вирити в гаражі яму - залишити неї на якийсь час, спостерігаючи, як реагує на яму рівень ґрунтових вод, наскільки потужної повинна бути гідроізоляція в підлозі, на стінах і т.п. Після таких спостережень пристрій і обробка оглядової ями в гаражі виявиться більше ефективної й дозволить уникнути роботи над помилками

Будет Вам Полезно
При гострій необхідності зробити будівництво басейну своїми руками не так уже й Склад
Пластикові вікна почали розвиватися в тридцятих роках двадцятого століття. Через свої
Якщо ви вирішили спробувати свої сили в будівництві, будь те будинок, банячи або ж буд
Полотенцесушитель представляет собой специализированную разновидность трубчатого п