Новые Советы

2769

Виды лебедок и их применение

Лебедка – это механизм, облегчающий перемещение груза в горизонтальном или вертикальном направлении…
2582

Рятуємося від голосних звуків

Почнемо з початку - потрібно з'ясувати, від яких звуків рятуватися. Вони адже теж бувають різні. Їх…
6127

Види лебідок і їхнє застосування

Лебідка - це механізм, що полегшує переміщення вантажу в горизонтальному або вертикальному напрямку…
2936

Как сделать опалубку

Установка опалубки берет свой отсчет с определения точек опоры будущего здания. В случае если…

Подари тепло своему дому. всё, что вы хотели знать о Каминах

Главная Строительные советы Вентиляція квартири

Преимущества природного натурального камня перед искусственным.

Существует одна важная часть интерьера, которая имеет, как декоративное назначение, так и практическое – это камин.

 


Вентиляція квартири

Коли будується будь-який будинок, у ньому обов'язково проектує природна система вентиляції, будь те приватний котедж або багатоквартирна висотка. Приплив свіжого повітря здійснюється через щілини між вікнами або відкриті вікна, балконні двері й кватирки, а витяжка повітря - через стояки будинкової вентиляції. Але бувають ситуації, коли в будинку або квартирі природна система вентиляції не справляється зі своїми функціями або не може працювати досить ефективно. Серед головних причин порушення природної вентиляції - установка металлопластикових вікон, які герметично закривають всі щілини (якщо в рамах стеклопакетов не передбачена система мікропровітрювання). «Можна відкрити вікно й провітрити» - скажете ви, але якщо будинок розташований у гучному й курному місці, поруч із дорогою, повної вихлопних газів і шкідливих речовин, або ж за бортом дуже холодно, - часті природні провітрювання зведуть нанівець зміст установки стеклопакетов (захист від шуму, пилу, бруду, холоду). Якщо на вікнах осідає конденсат або в будинку постійно задушливо - виходить, вентиляція дає збій, і, можливо, без пристроїв додаткового вентилювання не обійтися. Мова йтиме про приточной вентиляції, тобто залученні у квартиру додаткового свіжого повітря сулици.

Види приточной вентиляції

Найпростіший варіант поліпшити природну вентиляцію - урізати в стіну або віконну раму приточний клапан.
stroy-point За рахунок різниці тиску й температур повітря з вулиці буде надходити у квартиру. Такі клапани звичайно обладнані діафрагмою, за допомогою якої можна регулювати кількість вступника повітря. Приточні клапани так само в стані знижувати рівень шуму й частково очищати повітря. Куди складніше влаштувати механічну (примусову) систему вентиляції, але й користі від її, а особливо в більших квартирах, буде набагато більше. Серед механічної вентиляції найбільш простий варіант - це встановлений на вікні вентилятор. Складності з ним можуть виникнути, якщо хазяїн збирається ставити стеклопакети. Під вентилятор прийде замовляти вікно складної форми, у квартиру через отвір вентилятора може попадати холодне повітря. Більше прогресивним рішенням уважається установка механічної приточной системи вентиляції - складальної або моноблочной.

Моноблочная й складальна система вентиляції

Моноблочная система вентиляції являє собою один шумоизолированний бокс, у якому перебувають всі блоки системи вентиляції.
vent-cg Існує два види моноблочних систем – приточні й приточно-витяжні. Останні можуть монтуватися з убудованим рекуператором, що дозволить заощаджувати електроенергію. Він підігріває повітря за рахунок теплової енергії що видаляється (витяжного) повітря. Але є в такій системі й свої мінуси: приточно-витяжна система з рекуператором значно дорожче приточной установки, вона вимагає великої кількості воздуховодов, які й часто ніде вміщати й ховати у квартирі, дешеві рекуператори можуть обмерзати при температурі зовнішнього повітря нижче -10°С, через особливості роботи системи заходи із санвузлів і кухні можуть почати витати по квартирі. Тут потрібна порада й проекти фахівців.
vashdom Моноблочні приточні установки гарні тим, що досить компактно - невеликі розміри й низький рівень шуму дозволяє розміщати їх на балконах і в житлових приміщеннях. Система, здатна обслуговувати 500 куб. м./год, міститься в корпусі висотою всього 22 см. Все встаткування налагоджується й настроюється на місці, через це рівень продуктивності теж підвищується. Монтаж установки займає кілька годин. Складальна система приточной вентиляції - набагато більше складне утворення. Головна її відмінність від моноблочной у тім, що установка - це конструкція з окремих блоків: автоматична система, глушитель, вентилятор, фільтр і т.п. Ці системи монтуються в окремому приміщенні - вентиляційній камері. Гарні тим, що такою установкою можна оснастити будь-яке приміщення (від квартири до пентхауса й гипермаркета). З мінусів - більші габарити й обов'язковий інженерний розрахунок. Складальна приточная вентиляція повинна працювати збалансована разом з витяжкою й не повинна споживати занадто багато електроенергії

Правила планування

У розрахунках при проектуванні й установці домашньої приточной вентиляції варто пам'ятати кілька головних принципів. Повітряні потоки повинні циркулювати по квартирі в правильному порядку. Свіже повітря повинен у першу чергу попадати в житлові приміщення (спальню, вітальню, дитячу), потім у коридор, а потім на кухню й санвузли, улетучиваясь у витяжних ґратах.
rfclimat При такій схемі вдасться уникнути току заходів з кухні й туалетів в інші кімнати. Варто не забувати й про потужність своєї витяжної вентиляції: площа квартири помножити на висоту стель - це й буде її середня продуктивність у годину (наприклад, 60 кв. м.х2,5м х 1 ч. = 150 куб. м./ч). Якщо продуктивність приточной вентиляції набагато більше, те витяжна вентиляція почне набагато гірше працювати в сусідів зверху й знизу (через надлишковий тиск повітря може попадати до сусідів).
При монтажі варто пам'ятати, що це досить «брудне» справа (використовується перфоратор або машина алмазного буравлення). Систему вентиляції краще встановлювати до чистової обробки стін і підлоги

Вибір потрібної установки

Серед параметрів, по яких вибирають системи приточной вентиляції, є трохи головних: продуктивність - 200-300 куб. м./год для однокімнатних і двухкомнатних квартир, 350-500 куб. м./год для трьох і четирехкомнатних квартир
Статичний тиск залежить від довжини й конфігурації повітропроводу, наявності додаткових фільтрів очищення. Для двох або трикімнатної квартири потрібна приточная установка з повним статичним тиском не менш 400-500 Па.
ihe Рівень шуму визначається відразу в декількох місцях установки: на вході (з боку усмоктування повітря), на виході повітря й шуми корпуса. Останній параметр показує, як голосно буде працювати установка в змонтованому виді. Це особливо важливо для тих, хто планує встановити вентиляцію в кімнаті. Для зниження шуму на виході в приточной установці можна встановити шумоглушник довжиною не менш 900 мм. Якщо говорити про комплектації, то побутові приточні установки здебільшого оснащені зручним пультом керування з дисплеєм, де відображаються показники температури й режим роботи. Для зручності сучасні вентиляційні системи постачені й різної автоматикою з потрібними функціями: контроль забруднення фільтра, таймери (які дозволяють міняти режими роботи протягом доби, тижня), можливість підключення до комп'ютера й системи «Розумний будинок», аварійне вимикання й включення й інші. Досить важливі параметри очищення повітря. Звичайно на вході повітряного потоку встановлюють фільтри для грубого очищення повітря класу G4 (затримують великий пил, тополиний пух, вовна тварин). Залежно від місця, де розташований будинок, і якості зовнішнього повітря можуть знадобитися додаткові фільтри. Наприклад, фільтр класу F7 затримує не менш 80% часток всього атмосферного пилу. Розміщати приточную установку треба так, щоб потім можна було час від часу її обслуговувати - міняти фільтр і розкручувати для ремонту

Будет Вам Полезно
Багато наших співвітчизників віддають пальму першості російській лазні. Потім іде фі
Отже, ви збираєтеся будувати будинок, то перше, про що треба замислюватися - про фундаме
Фундамент - дуже важлива частина будинку, його основа, тому до вибору місця для фундаме
Після установки пластикових вікон може знадобитися їхнє регулювання, особливо якщо їх