Новые Советы

2774

Виды лебедок и их применение

Лебедка – это механизм, облегчающий перемещение груза в горизонтальном или вертикальном направлении…
2586

Рятуємося від голосних звуків

Почнемо з початку - потрібно з'ясувати, від яких звуків рятуватися. Вони адже теж бувають різні. Їх…
6136

Види лебідок і їхнє застосування

Лебідка - це механізм, що полегшує переміщення вантажу в горизонтальному або вертикальному напрямку…
2938

Как сделать опалубку

Установка опалубки берет свой отсчет с определения точек опоры будущего здания. В случае если…

Подари тепло своему дому. всё, что вы хотели знать о Каминах

Главная Строительные советы Будівництво дерев'яної лазні

Преимущества природного натурального камня перед искусственным.

Существует одна важная часть интерьера, которая имеет, как декоративное назначение, так и практическое – это камин.

 


Будівництво дерев'яної лазні

Планування

Побродивши по ділянці в пошуках позначка для лазні, можна незабаром знайти самий зручний. Краще, якщо лазня (особливо якщо вона буде дерев'яною) на значну відстань відстояла від будинку - з метою пожежної безпеки. З іншого боку, будівлю краще максимально наблизити до водойми (якщо він розташований недалеко від будинку) або подумати, чи можна буде спорудити якийсь літній душ або невеликий басейн для купання поруч із лазенькою. Якщо на ділянку підведена система каналізації, потрібно буде продумати злив води з лазні. Якщо каналізації немає - однаково прийде думати про злив: улаштовувати щось начебто дренажного колодязя або бочки для збору води.
chaoslend Хоча матеріалів для лазні буде потрібно порівняно не багато, їх однаково потрібно буде доставляти на ділянку, тому баню краще не будувати в глухій хащі прилягаючого лісу й подумати про дорогу для машини. Звичайно лазня будується на кілька людей. Крім самої парильні, де можна митися й паритися, у лазні споруджують прихожу (тамбур) і передбанник (кімната для роздягання). Сама парна займає, як правило, 6-9 кв. м. Чим більше буде додаткових приміщень на вході/виході з лазні, тим більше тепла буде залишатися в самій парильні, і менше буде попадати холодних потоків повітря усередину. Площа передбанника 4-6 кв. м. Тут можна зробити велике вікно, установити лаву. Всі двері - з парильні в передбанник і з передбанника в тамбур - повинні відкриватися назовні, а не усередину. Це дозволить раціонально використовувати площу приміщень, заощаджувати тепло й опалювати три приміщення одною грубкою. Двері в парну роблять із високим порогом і низькою стелею (низька коробка) - теж для заощадження тепла. Якщо більшу лазню побудувати не виходить, можна спростити план і зробити її складається із двох приміщень - передбанника й парильні. Пекти залишається працювати в парильні, а передбанник буде обігріватися через суміжну стінку й при відкриванні дверей парильні. Розміри такої маленької лазні можуть становити 2,5х 4,5 м. Можна, звичайно, спробувати сполучити лазню з житловим будиночком. Якщо в будинку є туалет з душем, баню можна прибудувати до цього приміщенням

Будівельні матеріали

Традиційно росіянку баню будують у вигляді окремої хатинки із круглих колод. Хоча часто колоди заміняють брусом. Але в кожному разі сама звична лазня - дерев'яна. Головна вимога до деревини для лазні - вона повинна бути максимально щільної й, звичайно ж, споконвічно максимально сухий. Деревина повинна набирати в себе якнайменше вологи, тому пориста деревина в лазні починає гнити набагато швидше й гірше для будівництва. По цій же причині краще заготовлювати деревину взимку, коли в стовбурі найменше вологи.
metalon-trade Для стін лазні рекомендується вибирати хвойні породи дерев - ялина, сосну. Оптимальний діаметр колод для будівлі стін лазні 20-25 см. Якщо колоди вибирати тонше, такі стіни будуть втрачати більше тепла, надто товсті колоди громіздкі й доставлять багато труднощів при монтажі
Звичайно для лазні не будують капітальний фундамент. Але щоб будова стояла довгі роки, колоди не просідали й не перекошувалися, фундамент роблять обов'язково. Залежно від ґрунту роблять стовпчастий фундамент для лазні - з декількох бетонних або залізобетонних паль (до глибини 1,2-1,5 м).
pionering Якщо очікується, що зруб для лазні буде важким, має сенс спорудити стрічковий фундамент по всім периметрі будови

Внутрішня обробка

Обробка лазні зсередини теж має свої особливості, і ці особливості також пов'язані з підвищеною вологістю, високими температурами й бажанням зберегти тепло. Для обшивання стін усередині лазні використовують деревину вологостійких порід, що мало піддана розщепленню й розколюванню. Крім цього деревина для лазні (як і сауни) повинна мати низьку теплоємність, тобто не нагріватися при високій температурі й не обпалювати тіло.
lipalira Для обшивання лазневих стін підходять осика, вільха, тополя, липа, кедр. Занадто смолиста деревина при нагріванні до високих температур починає виділяти речовину пинен, а у великій концентрації воно може викликати токсичне отруєння. Так що із хвойними породами потрібно бути уважними. Іноді для виготовлення полока й спинок у лазнях і саунах використовують африканське дерево абаши. Про його ідеальні якості вже писалося в пості Сауна своїми руками. Але в лазні температура нижче, так що можна менше побоюватися за опіки, і дерево це досить дороге

Тепло й вентиляція

Пекти-Каменка для лазні може бути електричної, газової або дров'яний. Залежно від того, яке паливо й джерело енергії вигідне, те й вибирають. Для електричної печі розраховують потрібну потужність: на 1 куб. м. обсягу приміщення повинен доводитися 1 кВт потужності. Економичнее буде поставити газову грубку, адже газ - найдешевше паливо. Програє своєму газовому колезі пекти-каменка дров'яна, тому що швидкість протоплювання в неї нижче, ніж у газової грубки (теплота згоряння природного газу вище, ніж дров). Але якщо під боком є ліс або будинок опалюється дровами, має сенс вибирати саме дров'яну каменку.
dom. dacha-dom Наповнення печі роблять зовсім різними каменями - нерідко тими, які можна відрити на своїй ділянці. Ті, хто хочуть до всього підходити по^-науковому, вибирають камені, які краще інших тримають тепло. Наприклад, діабаз (при багаторазовому нагріванні тріскається, прийде заміняти) або талькохлорид (добре тримає тепло й тріщин від перепадів температури не утворює). Температура в паркий повинна втримуватися на оцінці 50-55 ° С. У душовій не більше 40 40° С. У кімнаті для перевдягання не нижче 21° С. Найчастіше в лазні не роблять вентиляції. Дерев'яні стіни «дихають» самі по собі, волога швидко випаровується через невеликий наскрізний отвір під стелею. Якщо лазня використовується не занадто часто й не по боргу, цього цілком достатньо. Але якщо парна працює більше двох годин до ряду, задуматися про примусової вентиляції буде не зайвим. Оборот повітря в цьому случає повинен скласти 10-20 куб. м. на людину в годину. Світильники для парної повинні бути пристосовані до роботи у вологих приміщеннях і мати певний клас захисту. Висвітлення можна не робити занадто яскравим - до 25 ватів. Якщо є можливість, у лазні добре б зробити вікно. Але пам'ятати про можливі втрати тепла й обмежитися середнім віконцем 60х70 см. Плитку на підлогу в самій парній класти не рекомендується, тому що вона буде сильно нагріватися, і по ній буде незручно ходити босими ногами. А в душовій це зробити можна. Це вбереже дерев'яні підлоги від швидкого загнивання. У підсумку внутрішній простір лазні може виглядати так: у глухої стіни дерев'яні полки (в 2-3 ярусу довжиною 1,6-2 м), піч-каменка в куті у дверей. У протилежної стіни - ослін із приналежностями для миття, тут же вікно.

Будет Вам Полезно
Дуже часто трапляється так, що лінії електропередач перевантажені надто більшою кільк
Кімната з каміном: характеристика коминкового опалення | кладемо каміни й печі Normal 0 fal
Пройшли ті часи, коли, затіваючи ремонт, хазяї квартири ламали собі голови над тим, який
Якщо Ви є власником малогабаритної кухні, і Вам здається немислимим завданням розміст