Новые Советы

2730

Виды лебедок и их применение

Лебедка – это механизм, облегчающий перемещение груза в горизонтальном или вертикальном направлении…
2552

Рятуємося від голосних звуків

Почнемо з початку - потрібно з'ясувати, від яких звуків рятуватися. Вони адже теж бувають різні. Їх…
6056

Види лебідок і їхнє застосування

Лебідка - це механізм, що полегшує переміщення вантажу в горизонтальному або вертикальному напрямку…
2907

Как сделать опалубку

Установка опалубки берет свой отсчет с определения точек опоры будущего здания. В случае если…

Подари тепло своему дому. всё, что вы хотели знать о Каминах

Главная Строительные советы Сендвич-Панелі в будівництві

Преимущества природного натурального камня перед искусственным.

Существует одна важная часть интерьера, которая имеет, как декоративное назначение, так и практическое – это камин.

 


Сендвич-Панелі в будівництві

Сендвич-Панелі - загальна назва для цілого класу будівельного матеріалу, що зараз активно розвивається. В «сендвичей» може бути різне будівельне завдання, а тому й начинка. Загальне в усіх їх те, що це панелі з відносно товстим шаром наповнювача і облицюванням з тонколистового матеріалу. Більшість бистровозводимих будинків будуються із застосуванням сендвич - панелей. У дрібному ремонті з будівництві такі панелі використовують для обробки дверних укосів, балконів, лоджій, межкомнатних і офісних перегородок. З них можуть виготовляти пластикові двері, облицьовувати ними стіни кімнат, цоколів, підвалів, санвузлів. Застосовують ці панелі й для тепло - і звукоізоляції кімнат і міжповерхових перекриттів. В стислі строки за допомогою сендвич - панелей можна зробити добротну прибудову до будинку (веранду, мансарду), не утяжеляя при цьому основний фундамент. Сендвич-Панелі популярні для зведення промислових і суспільних будинків (ангари, склади, мийки, магазини й т.п.), хоча використовують їх і в частці домовику будівництві. Панелі діляться на покрівельні й стенові.

Будова й матеріали панелі

Структура сендвича досить проста: це теплоизолирующий сердечник (функції - поглинання шуму й вологи) і зовнішні шари - захисна, конструктивна, декоративна функція. Основною функцією сендвич - панелей є теплоізоляція. У якості утеплювача усередині може лежати мінеральна вата, пінополіуретан, пенополистирол або скловолокно (інші матеріали застосовуються набагато рідше).
Мінеральна вата - один із самих популярних утеплювачів у сендвич-панели. Їх застосовують при будівництві нескладних по конструкції будівель. Плюси мінеральної вати в тім, що вона не підтримує відкритого горіння, у неї відмінні тепло - і звукоізоляційні властивості, добре переносить коливання температури й т.п. В пінополіуретану ППУ - ніздрювата структура. Він надзвичайно легкий і в той же час міцний (ці якості передаються й сендвич-панелям з нього). ППУ добре ізолює від вологи й звуку, не реагує на цвіль і грибок, трудносгораемий матеріал. Пенополистирол в-многом схожий на попередній утеплювач. Така ж легкий, така ж ніздрювата структура. Сендвич-Панелі з ним монтуються в дуже короткий термін. Панелі із прошарком з скловолокна особливо потрібні тим, хто шукають максимальної шумоізоляції, - скловолокно поглинає звук. У цілому це негорючий, екологичний. Зручний у перевезенні й монтажі матеріал.
sendvichpaneli Кілька слів про покриття для сендвич-панелей. Зовнішні шари роблять в основному з оцинкованого металу, поверх може бути нанесене додаткове покриття. Популярні матеріали для зовнішніх шарів: оцинкована сталь, алюцинк, гипсокартон, пластизол, полиестер, пурал і інші. Оцинкована сталь - кращий захисник панелі від корозії. Чим толще шар цинку, тим долговечнее конструкція. Алюцинк - сплав алюмінію, цинку й кремнію. Таке покриття сендвич-панелі максимально відбиває ультрафіолетові промені, непохитно при дуже високих температурах.
Гипсокартон - сам по собі шаруватий матеріал (картон + сердечник з гіпсу + картон) може бути зовнішнім шаром і в сендвич-панели. Звичайно такі панелі використовують для внутрішньої обробки житлових приміщень. Пластизол - це модифікований особливим образом полівінілхлорид. У матеріалу підвищена щільність, він міцний, добре переносить удари, будь-які механічні впливи. Панелі з таким покриттям застосовують для внутрішньої й зовнішньої обробки будинків. Полиестер - ще один матеріал для панельного покриття - стійок до високих температур, не вигорає, переносить механічний вплив. Пурал - речовина, що здатна захистити поверхню панелі від корозії, вигоряння, руйнування від різких перепадів температур. Будівельники використовують його як усередині, так і зовні будинку

Експлуатаційні характеристики

Більшість сендвич-панелей досить стійкі до механічних ушкоджень. Незважаючи на свою відносно невелику товщину 24-30 мм, вони мають дуже високі показники теплоізоляції.Сендвич-Панелі здатні зберігати свої властивості при температурі від – 30 до + 60°С.
Монтуються панелі досить легко й швидко. Приміром, будинок з панелей площею 200 кв. м. можна звести за 2,5-4 тижня. Якщо цей же будинок будувати із цегли, то побудують його не раніше 10-12 місяців. Бистровозводимі будинку не вимагають усадки, на відміну від звичайних. Тому внутрішню обробку можна проводити відразу ж після монтажу стін, і таким чином, повна будівля будинку (разом з обробкою) може бути закінчена вже через 2- 2,5 місяці після її початку.
smetastroy Ще одна корисна перевага - сендвич-панелі й каркаси до них виготовляються на заводі, і тому особливої важкої спецтехніки для виконання складних робіт на ділянці не потрібно. Всі елементи будинку із сендвич-панелей не так вуж багато важать у порівнянні із традиційними матеріалами (цегла, бетонні блоки, дерево й т.п.). Також завдяки легкості конструкції не потрібно зводити потужний фундамент. Якщо використовувати сендвич-панелі для ремонту усередині приміщення, то вони виявляться незамінними при вимозі створити строго вертикальну або строго горизонтальну поверхню (у панелей чіткі геометричні форми). Якщо на стіні є нерівності, то спочатку на неї кріплять рейки, а вже потім на них монтують панелі - саморезами, болтами, анкерами, на пасту, що клеїть, за допомогою монтажної піни або гортати. З панелей і гортати в підсумку можна створити суцільний внутрішній ізоляційний шар

Плюси й мінуси сендвич-панелей

На сьогодні велику кількість людей виступають як за цей будівельний матеріал, так і проти. Зрозуміло, що будь-які «перегини», будь-які екстраординарні якості матеріалу можуть мати й зворотну сторону. І тим, хто хоче швидко й порівняно дешево побудувати будинок, потрібно пам'ятати, що він не буде таким же ґрунтовним, як кам'яний, і, швидше за все, не простоїть століття. Будинок із сендвич-панелей - це, по суті, каркасний будинок. На несучий каркас навішується готова лицювальна конструкція. І стіни каркасного будинку не такі міцні, як монолітні.
rosstroy. atd До недоліків можна віднести те, що лицювальна конструкція служить до 50 років, вона не така міцному й стійка у випадку урагану або землетрусу. За несучою конструкцією каркаса потрібно постійно стежити - обробляти захисними складами від гниття, грибка або корозії. Ще на підготовчих етапах сендвич-панелі вимагають обережного до себе обігу - звичайне скидання матеріалу при розвантаженні може необратимо зіпсувати панель. На «сендвичи» не можна опиратися, ставати на них ногами й працювати, ходити по них. Занадто намоклі панелі (допустимо, пролежали в калюжі) також можуть стати непридатними до будівництва. Досить специфічний мінус - металеве покриття панелі може послабляти або екранувати сигнали мобільних телефонів. Багато хто вважають, що під час поганої погоди в будинках з таких панелей мобільні телефони можуть погано працювати або не працювати зовсім. Основні плюси були вже перераховані - це швидкість будівлі, легкість, гарні теплоізоляційні й звукоізоляційні якості й дешевина будівлі (дешевше цегельних стін на 30%). Готове заводське складання - окремі шари не можуть бути покладені неправильно. Цей будинок при наступному ремонті й реконструкції можна переставити в інше місце. Удома із сендвич-панелей не бояться вогню

Ціни

Сендвич-Панелі вважаються відносно недорогим будівельним матеріалом, хоча з урахуванням вартості монтажу (а їх повинні монтувати тільки фахівці) і додаткових кріпильних елементів набігають пристойні суми. Так, плита шириною 1-1,9 м, довжиною до 14 м може коштувати приблизно 925-1280 руб./кв. м. залежно від товщини (50-200 мм). Метал для фахверка (каркаса) для будинку із площею стін порядку 200 кв. м. обійдеться в 84 тис. руб. Самі сендвич-панелі (прошарок з пенополистирола) обійдеться в 208 тис. руб.
Додаткові кріпильні елементи - ще в 18 тис. Виготовлення каркаса зажадає порядку 62 тис. руб., монтаж панелей на каркас - ще 60 тис. руб. Дрібний монтаж і транспортні витрати складуть ще порядку 20 тис. руб. Разом, монтаж панелей (без обліку вартості матеріалу) обійдеться в суму порядку 100 у.е. /кв. м. Звичайно після складання проектної документації й плану конкретних дій всі цифри коректуються

Будет Вам Полезно
Безумовно, напевно, одним із самих приємних відчуттів є те почуття, що виникає після то
На етапі проектування повинна враховуватися ще й грамотне облицювання стін і фасадів,
Цей матеріал сьогодні дуже розповсюджений у будівельній сфері. Із часу своєї появи він
Уже точно невідомо, кому першому в голову прийшла думка раціонально використовувати к