Новые Советы

2724

Виды лебедок и их применение

Лебедка – это механизм, облегчающий перемещение груза в горизонтальном или вертикальном направлении…
2547

Рятуємося від голосних звуків

Почнемо з початку - потрібно з'ясувати, від яких звуків рятуватися. Вони адже теж бувають різні. Їх…
6040

Види лебідок і їхнє застосування

Лебідка - це механізм, що полегшує переміщення вантажу в горизонтальному або вертикальному напрямку…
2902

Как сделать опалубку

Установка опалубки берет свой отсчет с определения точек опоры будущего здания. В случае если…

Подари тепло своему дому. всё, что вы хотели знать о Каминах

Главная Строительные советы Підготовка до зими плодових дерев

Преимущества природного натурального камня перед искусственным.

Существует одна важная часть интерьера, которая имеет, как декоративное назначение, так и практическое – это камин.

 


Підготовка до зими плодових дерев

Навіть якщо зима цього року виявиться не суворої, досвідчені садівники радять не ризикувати, а заздалегідь подбати про те, щоб плодові дерева на вашій ділянці почували себе взимку максимально комфортно й змогли б і далі радувати вас своїми чудовими плодами

Захист від шкідливих комах

Щоб ваш сад зміг успішно пережити наступаючі холоди, плодові дерева ще восени необхідно захистити від шкідливих комах. Для цього потрібно уважно оглянути підстави кістякових галузей і кору штамбів (так називається частина стовбура, розташована між першою кістяковою гілкою й кореневою шийкою). Варто тільки дивуватися, скільки шкідників вибрали кору ваших плодових дерев, щоб провести в них зиму.

Можливо, у цій компанії ви побачите гусениць сливової і яблонной плодожерки, крижовниковую огневку, пильщиків, павутинного кліща й багатьох інших гостей. Обробка плодових дерев у цьому випадку буде полягати в знищенні їх "зимових квартир": потрібна їхнє зчитування на підстилку із щільного паперу, що потім потрібно спалити.

При цьому, якщо ви заздалегідь перериєте пристовбурні кола й міжряддя, те шкідливих комах, які там розташувалися, уб'є мороз. А від комах, що влаштували зимовий готель під корою ягідних чагарників, можна позбутися за допомогою санітарної осінньої обрізки. Також для плодових дерев восени з метою профілактики хвороб можна провести обприскування розчином залізного купоросу

Захист від полою й сонячних опіків

Для захисту плодових дерев узимку, коли відлига й снігопад можуть швидко змінитися морозами й налиплою крижаною кіркою буде легко ламати тендітні гілочки, крони молодих дерев варто зав'язати мотузкою. Однак, якщо у вас їсти можливість перебувати у вашім саду й у зимовий час, те краще все-таки не лінуватися й стряхивать сніг з галузей.

Гарним захистом від сонячних опіків буде служити побілка. Така обробка плодових дерев восени охоронить штамби й підстави кістякових галузей у лютому-березні від сонячних опіків. При цьому молоді деревця, які тільки вчора ще були саджанцями, можна побілити цілком.

Сьогодні існують самі різні рецепти готування таких побілок. Самими популярними з них є склади зі свежегашеной перевелися, столярного клею, глини, коровяка й препаратів для профілактики захворювань. Найчастіше аматорам ефектного саду відомий такий рецепт: потрібно змішати 2,5 кг перевелися, 1,5 кг коровяка або глини й 10 л води. Крім того, сьогодні продають уже готові сухі або рідкі прекрасні побілки, створені на клейовій основі.

Захист корінь від морозу

Для підготовки плодових дерев до зими, їх ще восени потрібно забезпечити своєрідною шубою для корінь. Найчастіше для цих цілей використовується мульча. Технологія обробки плодових дерев у цьому випадку буде такою. Спочатку землю в пристовбурних колах потрібно розпушити на глибину приблизно 5 см: пухкий ґрунт промерзає менше. А потім на неї викласти шар мульчи товщиною від 10 до 20 см. У якості мульчи можна використовувати торф, компост, перегній або пісок, змішаний з підмножиною.

Провести таку обробку потрібно ще до настання стійких холодів, щоб корінь дерев не підмерзли. Сьогодні фахівці не радять застосовувати в якості мульчи опалі листи: їх краще накидати на пристовбурні кола тоді, коли сніг уже ляже, і добре притоптати. Тоді вони будуть служити додатковим захистом від морозів і гризунів. У противному випадку використання опалих листів для безпосереднього мульчирования може привести до поширення хвороб і залучення до дерев полівок.

Підготовка плодових дерев до зими в плані захисту корінь від морозу має на увазі, що ви будете піклуватися про те, щоб у пристовбурних колах у морозну пору року земля не оголювалася й не промерзала. Для цього з метою збереження снігу в саду й утримання його від видування в цей час прийнято розставляти снігозатримувальні щити. При цьому ділянки, що оголюються, землі потрібно закидати снігом і втоптувати

Захист від снігу

Однак надлишок снігу теж робить згубна дія для плодових дерев. Вся справа в тому, що величезні замети, що перебувають навколо стовбурів, так ще й із крижаною кіркою, утрудняють надходження кисню. У результаті цього чагарники й стовбури дерев можуть подопреть. Тому в занадто сніжну зиму потрібно озброюватися лопатою й забирати зайвий сніг від дерев.

Захист від гризунів

Підготовка до зими плодових дерев полягає не тільки в їхньому захисті від снігу й морозу, але також і захисту від гризунів, які в довгі сніжні зими й на тлі весняного авітамінозу люблять ласувати корою молодих дерев. Але для останніх такий «обід» може служити джерелом хвороб, ушкоджень і загибелі. Тому від таких непрошених гостей плодові дерева взимку, восени й навесні потрібно захищати.

Найбільша шкода деревам наносять полівки й миші. Вони легко пересуваються взимку прямо під снігом, і обгладивают кору штамбів і нижніх гілок на висоті, що доходить до 50 см. Для захисту від гризунів фахівці радять обв'язувати стовбури плодових дерев восени гілками ялівця або їли хвоєю долілиць.

Також можна використовувати й інші засоби. Наприклад, гарні результати досягаються при застосуванні пластикових сіток із дрібним осередком, стрічок з нетканих матеріалів тощо. Крім того, таке вкриття потрібно присипати землею, і обов'язково зібрати з ділянки все, що може служити зимовою квартирою для гризунів: купи листів, соломи й гілок.

Досить багато неприємностей садам доставляють узимку й зайці. Вони здатні безжалісно з'їсти як молоді гілочки, так і кору плодових дерев. Звичайно, надягти на кожне деревце металевий чохол досить проблематично. Але за те гарні результати досягаються при відлякуванні зайців такими способами. Для цього хтось розвішує на дерева собачу вовну, а хтось маже кору дерева репелентами

Тому що попередити ушкодження кори дерева набагато легше, ніж його потім лікувати, то приведемо вам один рецепт, що дозволять одержати ефективний склад відлякування зайців. Для цього потрібно змішати в рівних пропорціях гашене вапно, глину й коровяк, а потім на 10 кг такій суміші додати від 50 до 150 г мідного купоросу й 50 г креоліну (можна замінити столовою ложкою карболової кислоти).

Додаткові правила агротехніки

Підготовка плодових дерев до зими передбачає, що ще задовго до цього ви будете дотримувати деяких правил агротехніки. Так, підгодівлю плодових дерев восени азотними добривами краще не робити. Не варто зловживати при цьому й органікою. Особливо варто побоюватися затяжного росту в дерев, які ви вирішили саджати восени. Зверніть увагу, що в дерев, що принесли багатий урожай, рівень зимостійкості буде знижений.

Помнете, що сильна обрізка плодових дерев восени також приводить до зниження морозовитривалості. При посушливому літі й осіни перед зимою плодові дерева потрібно рясно полити, тому що пересохла на більшу глибину ґрунт буде загрожувати її промерзанням навіть у теплу зиму

У кожному разі, поки ще в нашу країну не прийшли сильні морози й сніги, ще є час для підготовки плодових дерев до зими. Не затягуйте даний процес, і тоді в сувору пору року жодне дерево, що росте у вашім саду, не постраждає

Будет Вам Полезно
В області будівництва малоповерхових будинків уже тривалий час досить популярні стін
На жаль, сьогодні часто зустрічаються ситуації, коли ми зіштовхуємося з «халтурною» ро
Покрівельні роботи - це проектування, пристрій і монтаж покрівлі. Покрівельні роботи р
Стабілізатор напруги - це електричний пристрій, що вирівнює Вступником напруга, забезп