Новые Советы

2725

Виды лебедок и их применение

Лебедка – это механизм, облегчающий перемещение груза в горизонтальном или вертикальном направлении…
2547

Рятуємося від голосних звуків

Почнемо з початку - потрібно з'ясувати, від яких звуків рятуватися. Вони адже теж бувають різні. Їх…
6043

Види лебідок і їхнє застосування

Лебідка - це механізм, що полегшує переміщення вантажу в горизонтальному або вертикальному напрямку…
2902

Как сделать опалубку

Установка опалубки берет свой отсчет с определения точек опоры будущего здания. В случае если…

Подари тепло своему дому. всё, что вы хотели знать о Каминах

Главная Строительные советы Як побудувати камін

Преимущества природного натурального камня перед искусственным.

Существует одна важная часть интерьера, которая имеет, как декоративное назначение, так и практическое – это камин.

 


Як побудувати камін

Із чого складається камін

Будь-який камін складається із трьох основних елементів: портал - це передня частина з декоративною обробкою; топлення - камера, у якій горять дрова; димохід - для витяжки диму й продуктів горіння. Топлення каміна буває відкритого й закритого типу, а сам камін можуть робити убудованим у стіну, розташовувати в стіни, у куті. Камін може виконувати також функції перегородки приміщення й стояти в центрі кімнати - острівна модель розташування.
Кожної погодиться, що камін - це досить складний «агрегат» і щоб він правильно працював потрібно зробити кілька важливих кроків - правильно вибрати його місце розташування, правильно підібрати будівельні матеріали й, нарешті, правильно розрахувати пропорції самого каміна. Співвідношення ширини й висоти топлення в каміні середньої величини звичайно 2:3. Висота порталу й глибина топливника - теж сполучається між собою певним чином - звичайно 1:2 або 2:3. Дрібний топливник може привести до задимлення приміщення, а занадто глибоке топлення не буде давати багато тепла

Вибрати місце для каміна


postroit По-перше, камін повинен бути добре видний з різних частин кімнати. Камін завжди певним чином пов'язаний з дахом. Тому місце розташування каміна багато в чому диктує труба, її наступне місце на даху і їхні відносини з ковзаном. Щоб домогтися нормальної тяги, димар, що відстоїть від ковзана даху менше ніж на 1,5 м, повинна підніматися над ковзаном хоча б на 0,5 м. Якщо труба перебуває далі від ковзана - на 1,5- 3 м, то її можна виводити вже урівень із ковзаном. Якщо ж труба височіє на значному віддаленні від даху - 3 м і більше, те труба може бути й нижче ковзана. Головне, щоб кут падіння лінії (яка з'єднує ковзан і трубу) не був більшим - до 10 градусів.
strotekh Відстань від внутрішніх поверхонь димоходу до спаленних конструкцій (дерев'яні стіни, перекриття) повинне бути не менше 37 см. Тому димохід розташовують із деяким відступом від стін або роблять між трубою й стінами спеціальну цегельну кладку. Якщо вага майбутнього каміна передбачається більшим - топлення + вага лицювальних матеріалів, фундамент будинку під каміном повинен теж бути міцним - інакше можливий перекіс конструкцій. По цих же міркуваннях обережно потрібно встановлювати камін на верхніх поверхах будинку - або вибирати полегшений варіант конструкції. Відстань від топлення до меблів, штор, інших частин інтер'єра також повинне бути не менш 1 м, а краще більше - щоб, що розлітаються в усі сторони іскри не викликали в підсумку пожежа. Звичайно перед топленням для більшої безпеки ставлять захисний екран, щоб відгородитися від іскор. Або ж обладнають закрите топлення із прозорими дверцятами з жароміцного скла.

Будівельні матеріали

Для спорудження каміна звичайно використовують звичайну червону цеглу (для облаштованості масиву) і вогнетривка цегла для будівництва топлення. Придатися можуть бутовий камінь, бетон, металеві, сталеві, мідні або бляшані аркуші для димоходу. Звичайно, якщо зведення каміна ведеться паралельно з будівлею цегельного будинку, камін роблять із того ж матеріалу, що й будинок. У дерев'яному будинку можна зробити камін з будь-якого дозволеного матеріалу - найчастіше будують із тієї ж цегли, а зверху оштукатуривают або облицьовують. Бетонні каміни можуть виглядати також дуже добре. Але для їхнього зведення потрібно спочатку побудувати опалубку складної форми, а це не завжди під силу будівельникам-аматорам. Вогнетривка цегла для димоходу й топлення повинен бути гарної якості (гарна якість випалу). Це якість можна визначити так: цегла повинен бути податливим при обтісуванні, при падінні розпадається на великі частини, при постукуванні в такої цегли чутний явний металевий звук. Погано обпалена цегла набагато блідіше, при падінні кришиться на дрібні частини, під час простукування виходить приглушений стукіт. Перепалена цегла звичайно занадто темна й має на своїй поверхні склоподібну плівку. Ще відносно недавно для пристрою димоходу використовували в основному тільки цегла. Сьогодні всі частіше відмовляються від великовагової цегли на користь інших матеріалів для каналу - більше легенів, коррозионно-стійких, із гладкими стінками й із тривалим терміном служби. Мова йде про димоходи на основі нержавіючої сталі. Серед таких теплоизолированних димоходів виділяють два основних види - «сендвич» - конструкцію й «гарячі» труби.
kamin-pech Сендвич-Конструкція: круглий металевий димохід розміщений усередині спеціальної вогнестійкої теплоізоляції. Ізоляцію покриває зовнішня металева труба. Внутрішня труба приймає на себе вплив високих температур і саме по ній рухаються продукти згоряння. Теплоізоляція має низьку теплопровідність, не виділяє шкідливих парів і з'єднань. Ці труби можна зібрати з різних елементів або замовити сендвич під певний проект. «Гарячі» труби (тверд і гнучкі) являють собою металевий димохід без теплоізоляції. Їх прокладають в існуючих димоходах або шахтах, стінки яких не придатні для самостійного відводу диму й продуктів горіння або не герметичні. «Гарячі» труби прикріплюють до чавунного топлення або цегельного димоходу спеціальними мастиками

Особливості кладки

Установка каміна починається із пристрою котловану глибиною 60 см. Дно його вистелают щебенями (10-15 см) і втрамбовують. На щебені зверху заливають густий розчин цементу й піску (у співвідношенні 1:3). Після завершення роботи над фундаментом чекають десь тиждень, а потім приступають до зведення цегельної кладки. Перед кладкою фундамент укривають двома шарами ізоляційного матеріалу (толь і руберойд). Для першого ряду необхідно приготувати розчин з підвищеним змістом цементу. Кладка може виявитися не зовсім міцної через те, що цегла вбере частина води із цементного розчину. Тому прибігають до невеликої хитрості: кожна цегла перед кладкою попередньо занурюють у воду на парі хвилин (поки із цегли не вийдуть всі повітряні пухирці).
hishouse Кладка суцільних рядів каміна здійснюється за допомогою кельми або кельні. У деяких особливо відповідальних місцях (топлення, димосборник) кладку взагалі радять виконувати руками, щоб краще розгладити й розрівняти розчин і заздалегідь видалити з нього всі камінчики й грудки. Кожний ряд кладки звіряють із кресленням порядовок і відзначають його крейдою або олівцем. Із внутрішніх стінок топливника, димосборника й каналів забирають зайвий розчин, що виступив, і протирають ряди мокрою ганчіркою. Сухі залишки розчину не повинні потім обсипатися у вогонь. Внутрішні поверхні каміна ніколи не штукатурять. Цього робити не можна. Криволінійні поверхні шахти й димосборника викладають із поступовим напуском цегли. Для того, щоб вирівняти нахил задньої стінки каміна, використовують накладний сталевий екран, що зашпаровують у кладку. Вертикальність кладки коминкової труби перевіряють схилом. Отвір коминкової труби вкривають від опадів. Найпростіший варіант - на отвір труби зверху кладуть цегла й накривають його плоскою шапкою з дахового заліза. Поруч із каміном обладнають ємність для дров, місце для совка й коцюби. Полки каміна бувають прямокутної, трапецієподібної або овальної форми. Роблять їх зі спеціально обробленого дерева (горіх, сосна, вишня, дуб). Лицьова частина обробляється каменем, бетоном, цеглою, кахлями

Будет Вам Полезно
При виборі моделі кондиціонера, що буде максимально повно враховувати Ваші потреби, н
Якщо будинок будується з дерева, не великий по габаритах, у вікна вставляються дерев'я
Облицювання кухні й ванною кімнати за допомогою плитки | натуральний і штучний камінь в
Споконвічне питання «ціна або якість», завжди виникає при виборі того або іншого матер