Новые Советы

2767

Виды лебедок и их применение

Лебедка – это механизм, облегчающий перемещение груза в горизонтальном или вертикальном направлении…
2582

Рятуємося від голосних звуків

Почнемо з початку - потрібно з'ясувати, від яких звуків рятуватися. Вони адже теж бувають різні. Їх…
6127

Види лебідок і їхнє застосування

Лебідка - це механізм, що полегшує переміщення вантажу в горизонтальному або вертикальному напрямку…
2936

Как сделать опалубку

Установка опалубки берет свой отсчет с определения точек опоры будущего здания. В случае если…

Подари тепло своему дому. всё, что вы хотели знать о Каминах

Главная Строительные советы Вибір будівельних інструментів

Преимущества природного натурального камня перед искусственным.

Существует одна важная часть интерьера, которая имеет, как декоративное назначение, так и практическое – это камин.

 


Вибір будівельних інструментів

Вибір

Купуючи інструмент, добре б відразу вирішити, для яких конкретно цілей він потрібний, наскільки серйозні будинки передбачаються будівництва, і чи планується використовувати цей інструмент десь, куди не добралася ще цивілізація (тобто, де немає електрики). Залежно від відповідей на ці питання багато чого відразу проясниться.
parket-magazin Споконвічно всі інструменти підрозділяються на два типи: професійну й аматорську техніку. Досить кинути швидкий погляд на цінник - і людина, навіть зовсім далекий від будівництва, - відразу й без праці відсортує інструменти на два типи. Крім істотного розходження за ціною професійні й аматорські інструменти часто різняться по габаритах, набору функцій і технічних характеристик. Професійні інструменти розроблені спеціально для промислових робіт, безперервної й напруженої служби протягом довгого періоду. Їхньої деталі набагато стійкіше до зношування, проходять випробування й перевірки на перегрів
Аматорські інструменти покликані допомагати в побуті, розраховані на невеликі й нетривалі навантаження, термін служби в них може бути менше, ніж у професійної техніки. Але для простих робіт цього з лишком вистачить. Важливим моментом у виборі інструмента є тип харчування - від мережі або від власного акумулятора. Інструменти, що підключаються до електрики, гарні тим, що не потрібно турбуватися про їхні підзарядки й працювати так довго, як це необхідно. Але іноді не всі імпортні інструменти здатні працювати від вітчизняної мережі. Це потрібно враховувати. Мінус - неможливість працювати з мережним приладом десь за межами приміщення або на неелектрофицированних об'єктах. З акумуляторним інструментом можна відправлятися хоч у тундру, хоч у тайгу, але - до того моменту, поки не буде потрібно підзарядка. Звичайно - через кожні кілька годин роботи. Ще важливі питання при виборі. Можна пошукати всякі додаткові функції, які полегшать роботу. Наприклад, функція реверса, з якої свердел буде обертатися по й проти годинникової стрілки, розкручувати й закручувати гайки, шурупи. Наявність у приладі плавного пуску дозволить нарощувати обороти поступово й шукати оптимальну потужність. Якщо в інструменті передбачений обмежник пускового току, прилад не буде смикатися й віддавати в плече щораз при його включенні в мережу. Дуже зручної для курних і брудних робіт виявиться наявність в інструменті системи відводу пилу, тобто можливість підключити інструмент до пилососа й звільнити його від бруду, або функція отсоса пилу в самому інструменті
Важлива вага інструмента й фізична міць його майбутнього хазяїна. Важенний перфоратор навряд чи довго протримає худенький щупленький будівельник, що швидко утомиться від непосильної ноші. Рукоятки, ручки, вага - все повинне бути зручним і підходити під конкретну людину

Вибір шуруповерта

Один із самих затребуваних електроінструментів є шуруповерт. Його використовують і при капітальному будівництві й ремонті, і в дрібних побутових справах (зібрати шафа, поміняти замок і т.п.). Важливими параметрами для будь-якого шуруповерта є частота обертання й крутний момент. Для закручування саморезов вистачить шуруповерта із крутний моментом в 10-15 Нм, якщо ж хочеться, щоб шуруповерт міг ще й просвердлити твердий матеріал, потрібно здобувати універсальний інструмент із високим крутний моментом. У професійних шуруповертах він може досягати 130 Нм. Пов'язана із цим показником частота обертання. Шурупи будуть із легкістю закручуватися на швидкості 400-500 про/хв. Для свердління швидкість потрібна вище - 1200-1300 про./мін. У шуруповертах зустрічаються різні акумулятори й більшість із них різниться кількістю можливих підзарядок інструмента. Так, никель-кадмиеві (Ni-Cd) розраховані приблизно на 1000 підзарядок. Метал^-метал-нікель-метал - гидридні (Ni-MH) - на 500. Є ще й літій - іонні (Li-Ion) батареї. Вони вважаються екологичними (тоді як кадмій шкідливий для здоров'я), але гірше працюють на морозі
Шуруповерти, що працюють від мережі, звичайно важче акумуляторних колег. Вибирати їх краще тоді, коли багато роботи в приміщенні й зв'язана вона з обробкою твердих матеріалів. Середня ціна на мережні шуруповерти становить 3300 - 5800 руб. Акумуляторні шуруповерти, які частіше називають дрилями - шуруповертами коштують 2300 -7000 руб.

Вибір електродриля

Дриль - це інструмент для свердління всіляких отворів. Всі частіше її поєднують із шуруповертом, щоб вийшов дриль - шуруповерт і їй (або їм) можна було відразу свердлити й закручувати. З інших дрелевих гібридів зустрічаються ударний дриль, кутова, дриль-міксер.
instrument-s Ударний дриль, крім обертання, може виконувати ще й поступальні дії вперед-назад, придасться для роботи із твердими й архіміцними матеріалами. Кутовий дриль урятує свого хазяїна, якщо йому доведеться працювати в досить і досить обмеженому просторі (де-небудь під капотом машини). Дриль-Міксер перемішує різні будівельні розчини. Як і інші інструменти, дрилі можуть бути акумуляторні й мережними, і свої плюси й мінуси від цього. Продуктивність дриля прямо залежить від її потужності. Потужність сучасних дрилів перебуває в діапазоні 400-1050 Вт. Самими зручними вважаються дрилі середньої потужності. Стандартна частота обертання в них 2800-3000 оборотів у хвилину. Залежно від потреб можна підібрати дриль із частотою обертання 350- 4000 оборотів у хвилину. Варто задуматися й про зручну рукоятку. Дрилем з ручкою у вигляді пістолета зручно свердлити стіни й закручувати шурупи, але рука може швидко утомлюватися. Із дрилем, де рукоятка розташована по центрі, руки утомлюються менше, а точність робіт підвищується. Вартість стандартного середнього ненаголошеного дриля 800-4000руб. Дриль - шуруповерт обійдеться в 3000-4000 руб., дриль-міксер 5000-6000 руб., ударний дриль 800 -5000 руб.

Дриль або перфоратор?

Іноді встає питання, що вигідніше купити - дриль або перфоратор? Багато в чому, наприклад, ударний дриль схожий з перфоратором. Але тут же лежить і принципове розходження між ними - саме в ударному механізмі. В ударному дрилі для створення удару використовується храпове колесо, у перфоратора він виходить за рахунок дії пневматичного або електромагнітного механізму. Принцип пробиття отворів за допомогою ударного дриля полягає в тім, що обертання й ударна дія на свердли передається від двох храповиків, що перебувають у контакті. Амплітуда удару виходить невеликий - це значить, дриля потрібно прикладати дуже багато сил, щоб вийшов сильний і ефективний удар. У добілити ударних дрилях принцип роботи ударного механізму влаштований краще - за принципом автоматичної коробки передач автомобіля, і потужність інструмента можна використовувати більш раціонально.
tehsklad Усередині перфоратора розташований електромеханічний і електропневматичний ударний механізм. Він самостійно робить удар, завдання - тільки нажати в потрібний момент на кнопку. При роботі з перфоратором прийде прикладати менше зусиль. Потужність стандартних перфораторів вище, ніж у дриля - від 800 -1500 Вт, як правило, вони й важче 2 -11 кг. Перфоратор без праці просвердлить отвір у будь-якому твердому матеріалі: армованому бетоні, камені й т.п. Частота ударів у хвилину від 4- 4,5 тисяч ударів/хв до 23 тисяч ударів. У перфораторах теж часто зустрічається режим свердління.
Перфоратори малої потужності оснащені регулятором оборотів, так що його при бажанні можна використовувати навіть як шуруповерт, але буде це більше трудомістко й незручно. За допомогою ударного дриля можна свердлити отвору в металі, дереві, цегельних стінках (потужність 400-1200Вт). Для бетону може знадобитися дриль могутніше.
За рахунок своєї конструкції вглиб бетонної стіни перфоратор увійде в кілька разів швидше, ніж ударний дриль.
rmnt Що ж зволіти? Якщо ремонт нескладний, краще вибирати дриль. Якщо свердлити з ударом прийде постійно, то для нового дриля ця робота обернеться режимом підвищеного зношування, і вона довго не простягне. Головна функція дриля - свердлити й лише іноді вдаряти. Основне призначення перфоратора - довбати
Якщо говорити про ціни, коштують аматорські перфоратори по-різному, залежно від потужності і якісних характеристик 4500- 16000 руб. і вище.

Будет Вам Полезно
Сучасні вентиляційні системи дозволяють робити деяку утилізацію тепла за допомогою в
Значення Межкомнатних дверей в облаштованості будинку важко переоцінити, тому що вон
Килимові покриття вже досить довгий час користуються популярністю в людства, що благо
Серед великої розмаїтості видів вагонки багатьом споживачам доступна вагонка мдф, що