Новые Советы

2764

Виды лебедок и их применение

Лебедка – это механизм, облегчающий перемещение груза в горизонтальном или вертикальном направлении…
2582

Рятуємося від голосних звуків

Почнемо з початку - потрібно з'ясувати, від яких звуків рятуватися. Вони адже теж бувають різні. Їх…
6127

Види лебідок і їхнє застосування

Лебідка - це механізм, що полегшує переміщення вантажу в горизонтальному або вертикальному напрямку…
2934

Как сделать опалубку

Установка опалубки берет свой отсчет с определения точек опоры будущего здания. В случае если…

Подари тепло своему дому. всё, что вы хотели знать о Каминах

Главная Строительные советы Що таке фиброволокна?

Преимущества природного натурального камня перед искусственным.

Существует одна важная часть интерьера, которая имеет, как декоративное назначение, так и практическое – это камин.

 


Що таке фиброволокна?

Протягом останніх декількох років - фібра, стала найпоширенішим матеріалом для армировки бетонованих елементів у будівництві. З тієї причини, що матеріали на основі цементу досить тендітні, при підготовці підстави для бетонування укладають армирующую сітку, що надає твердість і міцність. До останнього часу для армировки використовувалися в основному металеве, стрижневе армування, але тепер стали застосовувати фиброволокно. Ситуацію змінила технологія по армировке з використанням композитних волокон, що відповідно знизило витрату арматур, а також вага загальної конструкції

Існує кілька видів фиброволокон для бетону:

    фібра для бетону;сталева фібра;поліамідна фібра;фібра поліпропіленова

Також є ще кілька підвидів, але вони досить рідко використовуються.

Застосування фиброволокон

Виробництво фібри в промислових масштабах, дозволило використовувати її практично в кожному бетонному перекритті. Максимальний ефект від фиброволокна можна одержати застосовуючи його в несучих і зовнішніх перекриттях, цей матеріал здатний запобігти небажаній появі усадочних розшарувань і тріщин. Фібра поліпропіленова добре себе зарекомендувала в застосуванні для будівництва промислових складів, мостів, залізобетонних палях, у монолітних конструкціях, у будівельних розчинах, а також у місцях забудови з високою сейсмічною активністю.

Фиброволокно відмінно підвищують пластичність сухої стяжки. У випадку якщо підлоги будуть вирівнюватися малообводненной сумішшю, те фиброволокна для бетону будуть сприяти більше рівномірному виходу вологи, тим самим, визначаючи площинність бетонної поверхні.

Поліпшення якості поверхні

Руйнування бетонної стяжки й будь-якої іншої підстави відбувається з поверхневого шару, особливо коли на бетон діють пари кислот і волога. Але, якщо в бетон додається базальтова фібра або фиброволокно поліпропіленове, то в кілька разів знижується проникність поверхневого шару для руйнуючих його компонентів.

При схоплюванні бетону і його дегидрации, утворяться капіляри, по яких з бетону поступово виходить вода. Але в ці капіляри також може просочуватися вода, що у морозних умовах починає при кристалізації розширюватися, викликаючи руйнування бетону. Сталева фібра в бетоні ці канали заповнює своїми волокнами, тим самим не дозволяючи воді проникати вглиб підстави.

Стійкість до вогню

Фібра анкерна завдяки своєму складу, підвищує вогнестійкість бетонних поверхонь. Незалежні дослідження показали, що фібра для бетону збільшує стійкість плит і перекриттів до вигину при тривалому впливі високих температур. При нагріванні бетону до 1100°С фиброволокна підвищують стійкість бетонних елементів до розколювання.

Стиранність

Варто звернути увагу й на стиранність бетону, коли в результаті постійного механічного впливу, поверхня послабляється й починає руйнуватися. Як правило, це результат розгладження бетону з більшою кількістю води. Стійкість бетону до подібним до ушкоджень підвищують, застосовуючи як добавка фиброволокна, а саме базальтова фібра або фібра поліпропіленова. Через 6 годин схоплювання бетону, опір до стиранності підвищується на 10-15%, а після повного застивания на 30%, але все залежить від кількості в суміші фиброволокон.

Крім використання в бетонних виробах, фиброволокна завоювали більшу популярність у виробництві пеноблоков і інших матеріалів з використанням ніздрюватих бетонів. Додавання в бетон фиброволокон, дозволяє зменшити час для первинного отвердіння поверхні, що дозволяє збільшити продуктивність і строки реалізації будівельних проектів

Будет Вам Полезно
Щороку з настанням холодів гостро встає проблема опалення. При обігріві міста теплоел
На перший погляд профнастил як матеріал для зведення забору не являє собою особливо ск
Снегоплавильная установка призначена для того, щоб спершу плавити сніг, а потім зливат
Правильно виконана гідроізоляція покрівлі є надійним захистом від опадів і не тільки