Новые Советы

2733

Виды лебедок и их применение

Лебедка – это механизм, облегчающий перемещение груза в горизонтальном или вертикальном направлении…
2556

Рятуємося від голосних звуків

Почнемо з початку - потрібно з'ясувати, від яких звуків рятуватися. Вони адже теж бувають різні. Їх…
6061

Види лебідок і їхнє застосування

Лебідка - це механізм, що полегшує переміщення вантажу в горизонтальному або вертикальному напрямку…
2910

Как сделать опалубку

Установка опалубки берет свой отсчет с определения точек опоры будущего здания. В случае если…

Подари тепло своему дому. всё, что вы хотели знать о Каминах

Главная Строительные советы "Пиріг" для гарної підлоги

Преимущества природного натурального камня перед искусственным.

Существует одна важная часть интерьера, которая имеет, как декоративное назначение, так и практическое – это камин.

 


"Пиріг" для гарної підлоги

Відразу обмовимося. Існує більша різниця в пристрої підлоги залежно від того, чи перебуває кімната на першому поверсі в якому-небудь приватному будинку, що побудований на стрічковому фундаменті й підлога влаштована прямо по ґрунті - з бетонною плитою. Або ж підлога влаштовується дерев'яним, на невеликих цегельних стовпах і лагах, на рівні цоколя, а під ним залишається підпілля, де гуляє вітер. Або ж підлога створюється у квартирі, де всі тепло - і шумоизоляционні норми враховані, вологість не представляє великої небезпеки й головне завдання - просто вирівняти підлогу й зберегти кімнатне тепло, не давши йому полетіти долілиць, за перекриття. Залежно від всіх цих ситуацій, а також від того, що збираються хазяї покласти на верх - залежно від напольного покриття - і будуть відрізнятися шари й рецепти пирога для підлоги. Те, що лежить у нас під ногами й що звичайно називається підлогою, насправді є лише його частиною, одним з елементів більше складної конструкції. Особливо на перших поверхах приватних будинків, де пристрій підлоги нерідко складніше й де потрібно більше матеріалів. Лежачий на підлозі лінолеум або ламинат виявиться тільки вершиною «айсберга», що йде долілиць на кілька десятків сантиметрів. Самими важливими параметрами будь-якої підлоги, крім міцності й рівності, є водонепроникність, теплоємність і звукопоглинання. Напольное покриття - самий верхній шар підлоги вибирають залежно від потреб приміщення (зносостійкість, теплопровідність, шумоізоляція). У місцях великого скупчення людей і інтенсивного ходіння краще стелити зносостійкі матеріали (лінолеум, плитка), а підстава під ними повинне бути ідеально рівним - інакше напольное покриття буде зношуватися нерівномірно. Під занадто теплопровідне покриття (наприклад, кахельна плитка) краще стелити утеплювальний прошарок. Покриття не буде так швидко й так безповоротно забирати в людини тепло, коли він стане на нього босими ногами. Що стосується звуку, те м'які ворсисті матеріали поглинають звук кроків, падіння предметів і т.п. Ламинат і лінолеум без м'якої основи, навпаки, підкреслюють ці звуки

Міжповерхові перекриття

Вся підлога грубо можна розділити на чистова підлога (напольное покриття) і чорнова підлога (усе, що перебуває між підставою перекриття або землею й напольним покриттям). Чорнові підлоги кладуть шарами, от основні із цих шарів: щопідстилає шар, стяжка, прошарок з тепло-, гидро-, паро-, звукоізоляційних матеріалів. Елементи прошарку можуть розташовуватися як під стяжкою, так і над нею, залежно від видів напольного покриття. У квартирі, як правило, якнайбільше, що потрібно - це зробити гарну стяжку й покласти деякі елементи прошарку. Підстильного шару тут немає. Якщо підстава підлоги - міжповерхові перекриття, то основну увагу приділяють теплоізоляції й вологоізоляції. Особливо, якщо поверхом нижче перебувають санвузол, ванна кімната. Пар може підніматися нагору, утворюватися конденсат, перекриття воложитися. У цьому випадку на шляху парів знизу повинен прокладатися шар пароізоляції. 1 - ущільнений ґрунт, 2 - підстильний шар - бетонна підготовка зі стяжкою, 3 - гідроізоляція із двох-одного-двох шарів рулонних матеріалів, 4 - прошарок, 5 - плиткове покриття. Якщо перекриття розташоване над не опалювальними приміщеннями (підвал, підпілля), то підлога теж має потребу в утепленні й пароізоляції. Теплові потоки в цьому випадку будуть текти зверху долілиць - з теплої кімнати в підвал, пари будуть рухатися аналогічним образом. Щоб утеплювач не намокнув від конденсату й не втратив своїх якостей, зверху кладуть пароізоляцію, а потім уже утеплювач. Досить часто в нових квартирах можна зштовхнутися з такою проблемою, як нерівні підлоги. Плити, що служать підставою для підлог у серійних будинках, найчастіше робляться гладкими тільки з одного боку - з боку стелі. Тим, хто поселяється поверхом вище, нерідко доводиться допрацьовувати свою сторону плити - приховувати бугри й западини, а іноді й кінці прутів металевих арматур, вирівнювати рівні перепадів підлоги. Стелити напольное покриття на таку поверхню не бажано. Потрібно робити стяжку. Перед стяжкою поверхня бетонної плити очищається від бруду й пилу. Потім плиту ґрунтують в'язкими речовинами - щоб вона добре схопилася зі стяжкою. Найчастіше стяжку роблять із сухих бетонних сумішей (бетон + пісок + клейкі речовини). Викладають її ідеально рівним шаром і чекають, поки стяжка висохне. Середній строк, необхідний для остаточного висихання стяжки - від двох тижнів - до тридцяти днів і більше. Навіть якщо верхній шар висихає швидше (2-5 днів), товща стяжки може бути сирий і ще довго віддавати вологу. Стелити або не стелити на стяжку покриття, вирішують, порадившись фахівцем, або вимірявши вологість стяжки влагомером. Після просушки на стяжку наноситься гідроізоляційне перекриття, а зверху аркуші вологостійкої фанери (особливо рекомендується під паркет).

Пристрій підлог на ґрунтах

Підлоги першого поверху в приватному будинку влаштовують або по балках і плитам (цокольне перекриття) або безпосередньо на ґрунті. На ґрунті виходить набагато дешевше, але небезпечніше, якщо ґрунти сирі, рівень ґрунтових вод піднімається навесні дуже високо. Тому в бездоганності свого ґрунту потрібно бути впевненим на всі сто. Крім того підлоги на ґрунті не рекомендують робити в будиночках (літні дачі), де живуть не цілий рік, а тільки влітку, тобто які не протоплюються восени-узимку: у холодні місяці ґрунт під ними може промерзнути й деформуватися. У всіх інших випадках улаштовувати підлога на ґрунті можна й потрібно.
domastroim Всі підлоги по ґрунті можна розділити на два види - монолітні (між землею й підлогою не залишається порожнього простору) і з підпіллям (простір між землею залишається). Перший варіант частіше вибирають для господарських будівель, підвалів, нежитлових приміщень або ж у регіонах з теплими зимами - на півдні. Другий варіант розповсюджений скрізь і використовується саме для житлових будинків. Улаштувати монолітну підлогу по ґрунті нескладно. На втрамбований ґрунт підстави спочатку кладуть шар щебенів або гравію, на нього - підстилковий шар з бетону, на якому вже влаштовують верхнє покриття підлоги. Якщо ґрунтові води все-таки можуть досягти рівня ґрунту, шар щебенів і гравію для захисту від капілярного проникнення просочують бітумом, кладуть під цей шар прошарок жирної глини або руберойду.
У наземних приміщеннях шар ґрунту під підставу, на який кладе монолітна підлога, повинен бути піднятий вище планувальної оцінки землі на 10-15 см - знову ж для захисту поверхневих вод. При такому високому підсипанні ґрунт згодом може почати нерівномірно осідати. Тому верхню частину цього шару іноді заміняють піском, що укладають по 15-20 см і проливають кожний шар водою.
dom. dacha-dom На піщаний шар укладають шар теплоізоляції - плити екструдированного пенополистерола високої щільності (товщиною 8-12 см). Плити утеплювача можна з'єднати між собою простим скотчем. Уже зверху цих плит можна робити армовану бетонну стяжку.
dom. dacha-dom У підстильний шар бетону укладають тверду арматурну сітку із дроту, металевих стрижнів, арматури, труб і т.п. Верхнє покриття такого бетонного шару, що підстилає, можна зробити у вигляді звичайної цементної стяжки, покрити керамічними або бетонними плитками, безосновним лінолеумом, дощатим настилом і т.п. дерев'яні настили в цьому випадку укладаються на лаги по гідроізоляційному шарі з руберойду або плівки.

Підлога на ґрунті з підпіллям

Підлоги по ґрунті з підпіллям улаштовують трошки за іншою схемою. Підстава таких підлог повинне перебувати вище рівня вимощення, як мінімум на 10-15 см. Підпілля утеплюють. Висота цього простору між землею й підстава підлоги виходить близько 15-20 см. При більшій висоті - можуть початися тепловтрати. При меншої - погіршиться вентиляція. Отже, підпілля.
spbrb На початку зрізується рослинний шар (звичайно такі підлоги організують у парі зі стрічковим фундаментом, так що цей простір усередині периметра фундаменту). На це місце засипають сухий ґрунт і, як завжди, старанно трамбують. Цей шар ґрунту повинен вийти не менше 15-20 см. Отриману підставу поливають водою ще раз і зверху вминають ще й щебені з галькою, гравієм - або щось поодинці. Вминають їх у ґрунт на кілька сантиметрів у глибину. На насип, що вийшов, кладуть наступний шар - склад з известки й щебенів. При бажанні його заміняють цегельним боєм, шлаками й подібним сміттям. При вологих ґрунтах між щебеневою підготовкою й насипним ґрунтом улаштовують гідроізоляційний шар з м'ятої жирної глини або двошарового рубероидного килима. Нарешті, приступають до зведення перших опор - цегельних стовпчиків, на які потім ляжуть лаги для підлоги. Стовпчики складають із обпалених глиняних цегл на цементно-піщаному розчині. Стовпчики кладуть у два ряди на відстані 70-100 см друг від друга.
domik-edin Лаги роблять із колод діаметром 14-15 см, розпилюючи їх уздовж на дві рівні частини. Перед тим, як укласти лаги на цегли, стовпчики гідроізолюють шаром руберойду, а поверх гідроізоляції прикріплюють обрізки дощок (2-3 см), просочені антисептиками. І тільки після цього кладуть лаги. Дошки підлоги настилають поверх лаг і закріплюють цвяхами. Якщо беруться стандартні шпунтовані дошки товщиною 28 мм, відстань між лагами роблять в 40-50 см. Дерев'яна підлога можна зробити подвійним. З необрізаних дощок настелити чорнова підлога, потім покласти шар гідроізоляції (мембрану, плівку), щоб не пускала вологість в утеплювач, зверху утеплювача покласти шар пароізоляції - і настелити ще один ряд дощок - чистова підлога. Тепле підпілля має потребу в гарному провітрюванні. Тому в діаметрально протилежних кутах підлоги влаштовують невеликі вентиляційні отвори 10х10 см (їх можна закрити ґратами). Для додаткової вентиляції підпілля влітку в стінах цоколя роблять продухи (невеликий отвір для природної вентиляції).

Будет Вам Полезно
Як відомо, перебудова нежитлового горища в мансарду - дуже простий і порівняно недоро
Дерев'яні будинки сьогодні вважаються самими оптимальними для проживання в них улітку
Декоративна цегла може вирішити питання кардинальної зміни зовнішнього вигляду вдома
Для теплоізоляції різних будівельних об'єктів застосовуються утеплювачі. Використову