Новые Советы

2774

Виды лебедок и их применение

Лебедка – это механизм, облегчающий перемещение груза в горизонтальном или вертикальном направлении…
2586

Рятуємося від голосних звуків

Почнемо з початку - потрібно з'ясувати, від яких звуків рятуватися. Вони адже теж бувають різні. Їх…
6136

Види лебідок і їхнє застосування

Лебідка - це механізм, що полегшує переміщення вантажу в горизонтальному або вертикальному напрямку…
2938

Как сделать опалубку

Установка опалубки берет свой отсчет с определения точек опоры будущего здания. В случае если…

Подари тепло своему дому. всё, что вы хотели знать о Каминах

Главная Строительные советы Як улаштувати дачний септик своїми руками

Преимущества природного натурального камня перед искусственным.

Существует одна важная часть интерьера, которая имеет, как декоративное назначение, так и практическое – это камин.

 


Як улаштувати дачний септик своїми руками

Купивши заміську ділянку для будівництва дачі або будинку, практично кожний його власник рано або пізно буде змушений вирішувати два дуже важливих питання. Це подача в будинок води для питва й господарських потреб і видалення побутових стоків. З підведенням води особливих проблем, як правило, не виникає. Колодязь або шпара буде природним рішенням цього питання. Інша справа спорудження локальної каналізації або, простіше говорячи - зливальної ями, що останнім часом стало модним називати «септик».

У принципі зробити септик заміського будинку своїми руками не дуже складно, хоча це досить трудомістка робота. У загальному випадку, це ємність, приблизно навпіл розділена перегородкою, висота якої трохи нижче висоти стін. На дно такої ємності рекомендується укласти великі щебені. Зверху монтується залізобетонне перекриття, що може бути засипано ґрунтом і буде служити підставою квітника. На глибині нижче рівня промерзання ґрунту влаштовується отвір, у яке монтується зливальна труба від будинку. Крім того пристрій септика припускає наявність на перекритті оглядового отвору й люка аварійної відкачки води.

Варіанти створення септика

Різних варіантів створення такого септика відомо безліч, але як показує практика, найпростіші пристрої є самими надійними. Прийде викопати досить великий котлован, у якому й буде створений дачний септик. Котлован для родини із чотирьох чоловік повинен мати розміри приблизно 2х2 метри й глибиною не менш 2-х метрів. Найбільше раціонально зробити септик для дачі без відкачки. Тобто вода з нього, повинна йти в ґрунт не досягаючи аварійного рівня, коли прийде в терміновому порядку викликати спеціальну машину-асенізатор. Тому найкраще, якщо дно септика буде піщане. Бічні стіни септика можна спорудити з будь-якого наявного матеріалу. Це може бути монолітний бетонний каркас, а так само стіни, виложенні із цегли або шлакоблока. Найбільше швидко можна побудувати септик з бетонних кілець. У цьому випадку процес створення септика буде дуже нагадувати створення колодязя, тільки меншої глибини. Бетонні кільця для септика вибираються трохи більшого розміру, чим для колодязя й не вимагають такої ретельної установки.

Якщо вирішено виконати септик із цегли, те бічні стіни для нього будуються по тимі ж принципам, як і будь-які інші стіни із кладкою в одна цегла. Рекомендується використовувати клінкерну цеглу, як більше довговічний, завдяки своїй рівній поверхні. Стіни бажано зводити на фундаменті, але природно не такому потужному, як для житлового будинку. Із внутрішньої сторони стіни необхідно буде обробити гідроізоляційною мастикою, що краще проникає. Це виключить протечки води й руйнування кладки. Такий септик самий економічний. Боле дешевим варіантом може бути тільки септик з покришок. Але такий септик вимагає пристрої додаткової гідроізоляції по всій висоті й буде невеликих розмірів. Можна звичайно використовувати покришки від трактора «Білорусь» або більших автомобілів. Але працювати з такими покришками вкрай незручно й важко.

Непоганим варіантом може стати септик з бочок. Бочки вибираються металеві або пластикові. Останні особливо довговічні й у продажі є всілякі їхні форми й обсяги. Для спорудження септика знадобляться два бочки, які необхідно буде з'єднати трубою діаметром не менше 100 мм., а так само передбачити отвір для труби, по якій буде зливатися вода з будинку. Металеву бочку необхідно буде пофарбувати спеціальною водостійкою фарбою зсередини й зовні. Як захисне покриття так само можна використовувати звичайну смолу

Можна влаштувати септик з еврокуба. Еврокуб це пластмасова ємність великого обсягу. Самим слабким місцем такого еврокуба є його стінки имеющие товщину порядку 2 мм. Використовуючи для септика еврокуб, необхідно влаштувати бетонний каркас довкола нього, що б стінки небилиці зруйновані навколишнім ґрунтом.

Готові ємності для септика - розумне рішення

Споруджуючи септик для дачі своїми руками, можна використовувати готові ємності-септики із внутрішньою перегородкою, які є в продажі. Хазяїнові залишиться тільки викопати котлован відповідних розмірів, зміцнити його стінки будь-яким доступним способом і влаштувати по верху перекриття достатньої міцності. Ну й звичайно прокласти трубу, по якій буде зливатися вода з будинку.

Правильно влаштований септик на дачній ділянці, буде служити дуже довго, можливо не один десяток років. Можливо, звичайно, що наступить такий момент, коли знадобиться зробити відкачку ємностей, але це не буде носити аварійний характер. Якщо у власників будинку немає часу й бажання займатися пристроєм каналізації, можна скористатися послугами численних будівельних компаній виконуючої подібної роботи

Будет Вам Полезно
Крім того, що сходові марші є певною декоративною прикрасою будівельного об'єкта, вони
Ремонт маленькой кухни с одной стороны радует небольшими вложениями, а с другой — лиш
Більшість із нас мріють у своєму житлі поміняти напольное покриття. Сьогодні ринок буд
Мати терасу в приватному будинку, хоче, напевно, кожний. Важливо зробити її такий, щоб н