Новые Советы

2774

Виды лебедок и их применение

Лебедка – это механизм, облегчающий перемещение груза в горизонтальном или вертикальном направлении…
2586

Рятуємося від голосних звуків

Почнемо з початку - потрібно з'ясувати, від яких звуків рятуватися. Вони адже теж бувають різні. Їх…
6137

Види лебідок і їхнє застосування

Лебідка - це механізм, що полегшує переміщення вантажу в горизонтальному або вертикальному напрямку…
2939

Как сделать опалубку

Установка опалубки берет свой отсчет с определения точек опоры будущего здания. В случае если…

Подари тепло своему дому. всё, что вы хотели знать о Каминах

Главная Строительные советы Пристрій садових доріжок

Преимущества природного натурального камня перед искусственным.

Существует одна важная часть интерьера, которая имеет, как декоративное назначение, так и практическое – это камин.

 


Пристрій садових доріжок

Контури доріжок, малюнок їхньої науковості й фактура залежать від призначення й загального дизайну ділянки. Вибір матеріалу для садової доріжки визначає також те, як часто й наскільки інтенсивно вона буде використовуватися. Якщо по доріжці можуть час від часу їздити машини або важка садова техніка, то доріжку потрібно вибирати теж відповідну - з фундаментом і покриттям, що витримає великий тиск, не просяде, не розмиється за лічені місяці. У глухих куточках саду, навпроти, можна влаштовувати ледь позначені стежинки й маскувати їх у зелені.

Гравійна доріжка

Доріжки із гравію виглядають природно й просто, сполучаються з багатьма стилями оформлення. Гравій - матеріал пластичній і сипучий, тому доріжці з нього можна додати обрису будь-якої форми. Гравійні доріжки зручно влаштовувати тим людям, які живуть пліч-о-пліч із кар'єром або підприємством по виготовленню щебенів. Тоді цього матеріалу буде в них хоч відбавляй. Щебенчаті й гравійні доріжки довговічні, і їх просто виготовити. Спочатку для них підготовляють ложі глибиною 15 см, дно ретельно втоптують і кладуть долілиць шар великого гравію, змішаного з важкою глиною (товщина шару 10-12 см). Нижній шар поливають водою, дають їй убратися й ще раз утрамбовують і укочують цю підставу. Слідом насипають другий шар більше дрібного гравію (товщина 3-5 см), знову трамбують і поливають водою для усадки. Другий спосіб виготовлення гравійної доріжки - на дно ложа укласти й утрамбувати шар великих щебенів(товщина 5 см), а зверху насипати пісок із глиною (товщина 2 см). Цю подушку також поливають водою й утрамбовують. Зверху на пісок насипають шар дрібного гравію товщиною 2 см. Для того щоб зміцнити доріжку й не дати гравію обсипатися по сторонах, її можна обкласти бордюрним каменем. Він може підніматися над рівнем землі на 5-7 см або ж розташовуватися урівень із її поверхнею. Якщо вирішено укладати бордюрний камінь, то при плануванні доріжки потрібно врахувати зайві 20 см із кожної сторони. Щоб камені потім не «з'їли» ширину доріжки. В 20-сантиметрових зазорах для каменів по краях ложа можна зробити фундамент для каменів з худого бетону. Піщані доріжки влаштовують аналогічним образом. У цьому випадку гравій просто заміняють грубозернистим річковим піском

Доріжка зі шпал

Оригінальної й простій у виконанні може вийти доріжка зі старих дерев'яних шпал (якщо поблизу можна розібрати якусь недіючу вузькоколійку) або дощок, розпиляних і влаштованих «під шпали». Доріжки, створені зі старих ж\д дерев'яних шпал добре просочені спеціальними складами й будуть являти собою досить міцне покриття. От як зробити доріжку
За допомогою рулетки, мотузки або садового шланга розмічають доріжку шириною 70 см. На місці майбутньої стежки знімають шар землі на глибину 20-30 см, і на дно цього коритца засипають пісок на 10 см. З боків установлюють бортик з готових деревних касет (невисоких дерев'яних стовпчиків, з'єднаних разом). Готові шпали довжиною 50-55 см або брус, розпиляний на шматки однакової ширини, обробляють обмащувальною гідроізоляцією (бічні й нижні грані) і пинотексом (верхню грань). шпали, Що Вийшли, укладають на пісок на відстані 4-7 см друг від друга. Місце між брусками засипають гравієм і трамбуються

Доріжка зі шлаків

Якщо після будівництва будинку залишився цегельний бій, деяка кількість бетону або розчину, галька від просіяного піску, то можна влаштувати доріжки зі шлаків. Простір доріжок знову ж розмічають і знімають верхній шар ґрунту на 15 см (повинна вийти канавка з опуклим дном). Дно канави втрамбовують і засипають туди шар великих шлаків, щебінки або битої цегли (10-12 см), поливають його водою й ще раз трамбують. Зверху сиплють дрібні шлаки шаром 4-5 см і знову трамбують, поливаючи водою. Якщо є можливість, поверхня доріжки зі шлаків покривають шаром жирної глини в 1-2 см і засипають його дрібною щебінкою сутрамбовкой.

Доріжка із брущатки

Акуратні й гарні доріжки вийдуть у саду, якщо для них вибрати матеріал брущатку або тротуарну плитку. Плитки для науковості не зажадають для себе будівельного розчину, якщо вони не будуть піддаватися великому навантаженню. У цьому випадку їх викладають просто на піщану подушку. Для піщаної подушки (товщиною 5 см) буде потрібно 0,5 куб. м. піску на кожні 20 кв. м. доріжки. Якщо ж по доріжці збирається їздити важке садове встаткування, плити краще посадити на будівельний розчин. Щоб викласти плитку на одному рівні, використовують еталонний кілочок. Наприклад, його забивають у ґрунт на початку доріжки. Верхня частина кілочка встановлюється на ту висоту, на якій повинна буде перебувати поверхня покриття. Плитку кладуть на піщану подушку й за допомогою планки вирівнюють її рівень установки з рівнем кілочка. Постукуючи по плитці рукояткою молотка, її міцно фіксують на місці. Другу плитку вирівнюють із першої й з кілочком, і так далі. Плитки можна або підганяти друг до друга або залишати між ними широкі стики. Для другого варіанта між плитками вставляють шматки твердого картону. Стики краще робити не ширше 12 см, інакше поступово від ходьби почнуть провалюватися кути плиток, і буде складно зберегти рівну єдину поверхню доріжки. Непотрібні шматки плиток можна відколювати за допомогою молотка й зубила. Нерівні краї зрізів краще укладати до зовнішньої сторони доріжки - там вони не так помітні. Зашпаровувати стики після остаточного укладання можна за допомогою цементного розчину (сухий цемент + пісок у співвідношенні 3:1). Цим розчином повністю заповнюються щілини між плитами. Бордюри для таких доріжок краще не влаштовувати, а те утрудниться стік води

Доріжки із цегли

Доріжки із цегли довговічні й практичні. Цегла можна укладати плиском і на ребро. Підготовка підстави для доріжки із цегли - точно така ж, як при будівництві доріжки зі шлаків, але з невеликою різницею: на підставу ложа закладають грубозернистий пісок (10 см), а при трамбуванні в середині формують опуклість.
mensh 1 - грубозернистий пісок; 2 - бордюр (цегла, покладена на ребро); 3 - червона цегла плиском. На змочений водою пісок укладають цегли за заздалегідь обраною схемою кладки. По краях доріжки цегли кладуть на ребро, щоб утворився невеликий бордюр. а - попеременними рядами; б - ялинкою з бордюром; в - звичайною кладкою плиском; г - звичайною кладкою на ребро.

Доріжка з бетонних плит

Садову доріжку можна викласти бетонними плитами, як великих, так і середніх розмірів. Вони міцні й довговічні. Підстава під бетонні плити роблять із піску. Плити укладають впритул друг до друга або з невеликими проміжками (4-6 см). Проміжки засипають ґрунтом і підсіюють траву. Плити можна придбати готові або зробити самостійно. Для цього з дерев'яних брусків 50х50 роблять опалубку. Опалубка повинна мати строго прямокутну форму. Підставою форми для лиття таких плит може бути будь-яке тверде покриття, що не пропустить вологу й удержить рідкий бетон. Для розмаїтості, при литті бетонних плит, на її верхню частину можна покришити гальку, осколки різнобарвного кахля, товстого скла. Це зробить фактуру лицьової поверхні плит більше декоративної. Технологія створення таких плит досить простаі: осколки лицьовою стороною приклеюють до паперу водорозчинним клеєм. Зверху накладають рамку (форму), змочують водою й заливають бетоном. Після затвердіння плити, папір змивають теплою водою, а лицьову поверхню плити железнят - обробляють сухим цементом. З таких декоративних плит можна робити малюнок, композицію

Доріжки із природного каменю

Доріжки із природного каменю можна виготовити з порід, оказавшихся під рукою: колотий кругляк, бутовий і постелистий камінь. Матеріал викладають на піщану основу, заглубление розраховують по величині самих великих каменів.
gardenvip Якщо це плоскі тесані камені - використовують плоску кладку з підставою в 5-1- см. Якщо в кругляків значні розміри, їх кладуть із проміжком 5-8 см друг від друга, ущелини засипають землею й засівають травою.
myresidence Відстань між бутовими й дрібними тесаними каменями в кладці - 2-3 см. Проміжки заповнюють розчином до поверхні каменів. Розшивку у швах на вуличних доріжках рекомендується не робити занадто глибокої, тому що взимку при низькій температурі волога може потрапити в ущелини й викликати розтріскування й поступове руйнування покриття.
mensh Види науковості доріжок природним каменем: а - звичайне; б - попеременними правильними рядами; в - циклопічною кладкою; г - шаруватою кладкою.

Доріжки «вразбежку»


greenterra Весело й незвичайно смотрятся доріжки, улаштовані за принципом «з купини на купину». Валуни, плоскі хоча б з однієї сторони камені, бетонна або кам'яна плитка, великі дерев'яні спили укладаються на деякій відстані друг від друга (1 м або ледве менше) - з тим розрахунком, щоб при кожному кроці можна було наступати на камінь (пеньок). Між «острівцями» земля засипається крихтою або засіває газонною травою.

Будет Вам Полезно
В усьому світі росте затребуваність систем, іменованими «теплі підлоги». У Швеції, допу
Смотровая яма, в первую очередь, создана для удобства автовладельца, качества и быстро
Ксилол | Екологія в строительсве й ремонті Ксилол є органічним розчинником, і на його
Всі ми, зводячи свій будинок, мріємо про затишний, теплом гніздечку, що зробить наше жит