Новые Советы

2723

Виды лебедок и их применение

Лебедка – это механизм, облегчающий перемещение груза в горизонтальном или вертикальном направлении…
2547

Рятуємося від голосних звуків

Почнемо з початку - потрібно з'ясувати, від яких звуків рятуватися. Вони адже теж бувають різні. Їх…
6039

Види лебідок і їхнє застосування

Лебідка - це механізм, що полегшує переміщення вантажу в горизонтальному або вертикальному напрямку…
2902

Как сделать опалубку

Установка опалубки берет свой отсчет с определения точек опоры будущего здания. В случае если…

Подари тепло своему дому. всё, что вы хотели знать о Каминах

Главная Строительные советы Рідкі шпалери для будь-яких стін

Преимущества природного натурального камня перед искусственным.

Существует одна важная часть интерьера, которая имеет, как декоративное назначение, так и практическое – это камин.

 


Рідкі шпалери для будь-яких стін

Хто вони - ці рідкі шпалери?

Привичнее й зрозуміліше було б, якби цей матеріал називали просто «декоративною штукатуркою», як часто називають рідкі шпалери, і це є, по суті, їхньою другою назвою. Але по своїх складених компонентах рідкі шпалери чимсь родинні й звичайні паперові шпалери, тому їх частіше кличуть саме так. Рідкі шпалери - це суха суміш (композиція) з натуральних бавовняних або целюлозних волокон, барвників і клейового складу. Продаються рідкі шпалери в пластикових пакетах. Підготувати до роботи таку суміш нескладно - потрібно просто додати певна кількість води.
abs-stroy Цікавою позитивною властивістю рідких шпалер є те, що натуральні компоненти в їхньому складі мають нейтральний електричний заряд, звідси антистатичні властивості, які одержують стіни. Рідкі шпалери не притягають пил. Ці шпалери можна використовувати для обробки будь-яких приміщень, на сьогодні виробники пропонують дуже широку колірну гаму, з яких можна вибрати щось під стать своєму інтер'єру й настрою. У деяких рідких шпалерах присутні домішки оброблених ниток шовку, іноді навіть із золотом або блиском. Це надає стіні ефект начебто б вона покрита дорогою тканиною. Для декоративного ефекту в суміші шпалер можуть також додати крихту деревної кори, слюду й навіть сухі водорості. Зручність від рідких шпалер у тім, що вони добре приховують невеликі тріщини й дефекти на стінах, повністю заповнюють всі щілини, скрадають нещільне прилягання плінтусів, рам, лиштв до стін, не мають швів. Рівне гарне полотно стіни, що згодом не загрожує відлипнути або порвати. Для тих, хто піклується про здоров'я, можна сказати, що рідкі шпалери «дихають», тобто їхня пориста структура дозволяє пропускати повітря, усмоктувати й віддавати вологу. Рідкі шпалери мають деякі теплоізоляційні й звукоізолюючі якості. Колір рідких шпалер не підданий вигорянню, а сам матеріал, як затверджується, не токсичний і не поширює вогонь.
rb7 Здається, одні плюси? Багато в чому так, але є й свої мінуси. Через свою пористу структуру рідкі шпалери здатні усмоктувати зі стін усілякі забруднення, а також заходи (у тому числі сигаретний дим) і вологу. Через це в просторі вологої або особливо задимленої кімнати може формуватися не дуже здоровий мікроклімат. Проблем цих удасться уникнути, якщо покрити рідкі шпалери зверху безбарвним лаком. Фарбування й малюнок покриття це не зіпсує, кольори не зміняться, але тоді (з лаком) рідкі шпалери втратять свої важливі якості - «здатність дихати». Загалом, вони стануть схожі по характеристиках на вінілові шпалери. І тоді вже може простіше клеїти на стіни вінілові шпалери. У місцях, де часто ходять люди й хапаються руками за стіни (у стола, меблів, у косяків і т.п.) покриття почне досить швидко витиратися, тому рідкі шпалери не можна назвати суперзносостійкими.
novosel Іноді заради краси складом рідких шпалер покривають поверхні труб і батарей. Але отут теж не варто забувати про гигроскопичности матеріал. Волога через шпалери може проникати до металу й подекуди привести до іржі або іржавих розлучень. Тому металеві поверхні перед рідкими шпалерами краще заізолювати.

Як наносити на стіни

Кожна суміш у пакеті постачена докладною інструкцією. Девізом рідких шпалер можуть стати слова «просто додай води». Але насправді підготовка поверхні стін теж потрібна - майже в обов'язковому порядку. Перед нанесенням рідких шпалер стіни очищають від старих шпалер, побілки, що відшарувалася штукатурки, металевих предметів і т.п. Поверхня перед початком робіт повинна бути сухий і чистої. Поверхні, які сильно усмоктують воду, повинні бути оброблені ґрунтовкою. Потім корисно буде покрити стінку звичайною малярською фарбою. І от тільки після цього, поки фарба висихає, починати готовити суміш. Уміст пакета можна розвести в пластиковій ємності, додавши кількість води по інструкції, розмішати всі й дати суміші постояти. Штукатурку наносять за допомогою пластикової кельми, накочують малярським валиком. Наносять на стіну товстим шаром в 1-2 мм. Іноді для роботи здобувають або беруть напрокат спеціальний пістолет-хопер. У його ємність завантажується підготовлена маса й під тиском повітря починає рівномірно наноситься на стіни. З пістолетом, звичайно, збільшується швидкість покриття, але на невеликих площах можна обійтися й без нього.
proxima Рідкі шпалери не люблять холоду, тому наносити їх краще при температурі не нижче 10 ° С. Шпалери сохнуть досить довго - від 12 до 72 годин. Якщо хочеться одержати фактурну обробку (за допомогою фактурного валика), то через 5-6 годин після нанесення покриття роблять фактурну обробку, регулярно змочуючи фактурний валик водою. Якщо наносити рідкі шпалери вручну, то швидкість робіт складе приблизно 8 кв. м./година (що досить непогано), з пістолетом - хопером швидкість роботи з рідкими шпалерами стане воістину космічної - до 40 кв. м./ч.
mastercity При покупці потрібно враховувати, що одне впакування - це не вся стіна, а всього кілька оброблених квадратних метрів (3 - 5 кв. м.). Так, при товщині шару в 1,5 мм упакування рідких шпалер вагою в 1,7 кг вистачить приблизно на 5 кв. м. Звичайно виробники вказують на впакуваннях витрата свого матеріалу. Але до того, що рідкі шпалери - це не дешевий декоративний матеріал, треба приготуватися відразу. Ціни на рідкі шпалери залежать від країни - виробника, декоративних якостей шпалер, елітності покриття (хоча всі рідкі шпалери можна віднести до розряду елітних). Ціна за один квадратний метр французьких рідких шпалер може доходити до $ 30, турецькі шпалери обійдуться вже дешевше - $20-30 за 4 кв. м. У рублях одне впакування рідких шпалер буде коштувати порядку 300 - 800 руб.

Догляд за рідкими шпалерами

Для підтримки шпалер у чистоті їх досить пилесосить. Не дуже рекомендується мити водою (крім тих випадків, коли шпалери покриті зверху лаком), у крайньому випадку - протирати вологою губкою. Забруднення можна вивести за допомогою плямовивідників для бавовняних тканин. Плями навколо вимикачів можна спробувати стирати простим ластиком. Покриття з рідких шпалер досить легко реставрувати. Якщо якась ділянка ушкодилася або сильно забруднилася, покриття можна видалити зі стіни за допомогою гострого металевого інструмента, попередньо змочивши ділянку теплою водою. Потім зверху нанести новий шар покриття. Якщо в кімнаті перед цим кілька років курили й шпалери висіли довго, то новий шар виявиться небагато світліше старого. При використанні рідких шпалер не залишається відходів і обрізків - усе виявляється на стінах. Але якщо все-таки трапилося розвести злегка зайвого матеріалу, він не пропаде. Рідкі шпалери, навіть у розведеному виді, можна заморозити й зберігати в холодильнику до наступного ремонту або до наступної плями

Будет Вам Полезно
Одним із самих модних і довговічних матеріалів, які сьогодні використовуються для обр
Виконання скляних робіт припускає здійснення великого спектра робіт, пов'язаних з рі
Проблема захисту садово-паркових каменів в умовах російського клімату є комплексною п
Серед будівельних матеріалів, призначених для внутрішньої обробки приміщення, що ліди