Новые Советы

2769

Виды лебедок и их применение

Лебедка – это механизм, облегчающий перемещение груза в горизонтальном или вертикальном направлении…
2583

Рятуємося від голосних звуків

Почнемо з початку - потрібно з'ясувати, від яких звуків рятуватися. Вони адже теж бувають різні. Їх…
6129

Види лебідок і їхнє застосування

Лебідка - це механізм, що полегшує переміщення вантажу в горизонтальному або вертикальному напрямку…
2936

Как сделать опалубку

Установка опалубки берет свой отсчет с определения точек опоры будущего здания. В случае если…

Подари тепло своему дому. всё, что вы хотели знать о Каминах

Главная Строительные советы Робимо убудовані шафи

Преимущества природного натурального камня перед искусственным.

Существует одна важная часть интерьера, которая имеет, как декоративное назначение, так и практическое – это камин.

 


Робимо убудовані шафи

Вибір форми й матеріалу

Споруджувати власноручно убудована шафа - досить заморочливе заняття. Без певних столярних навичок працювати з деревиною й наприкінці одержати прекрасний результат - досить важко. Але до всього можна прийти з досвідом. І якщо почати оббудовувати свій будинок убудованими шафами в кожній ніші, починаючи з непомітної шафки на балконі, потім на кухні, потім, знайшовши величезну нішу у вітальні - поступово шафи піддадуться.
radius-line Будувати такі шафи рекомендується тим, у кого дійсно в будинку мало місця й багато речей, хто хоче заощадити на покупці готової шафи, у кого в будинку виявилися прекрасні, створені саме під шафу непотрібні прорізи й ніші у стінах. Прибудований до стіни шафа гарна тим, що стійко, не валандається і не деренчить від минаючого повз людину. І головне - відсутність бічних і задніх панелей дозволяє при тих же зовнішніх розмірах шафи вигравати значний корисний внутрішній обсяг: у цілий додатковий великий ящик (в 25 літрів) або у дві зайвих повешенні шуби - це чи не удача для власника десятка шуб і маленької комнатенки?
sergev Розібравшись зі специфікою проектировки й монтажу, можна буде приступати кделу.
Починають будівлю з вибору матеріалу. В основному для несучих деталей у хід ідуть два матеріали: облицьована ДСП і меблеві щити. У кожного матеріалу є свої плюси й мінуси. Облицьована ДСП гарна тим, що доступно за ціною, має акуратну поверхню й не вимагає наступної обробки (фарбування, лакировки). Серед мінусів - її досить важко обробляти, у тому числі й крайки після розпилу, згодом навантажена дошка із ДСП починає провисати під вагою предметів (будівельники називають це вираженням «тече»), у стандартних дощок невеликий вибір товщини, і такий матеріал здатний виділяти формальдегід (формальдегід - хімічна речовина, що використовується в тому числі для одержання концертної смоли при виготовленні древесностружечних матеріалів). Меблеві щити вважаються більше якісними, чим ДСП. У них гарний зовнішній вигляд, вони міцні, мають великий діапазон толщин, не виділяють ніяких речовин, добре обробляються. Згодом, щоправда, починають провисати (тобто текти), але менше, ніж фанера й ДСП, здатні деформуватися й міняти лінійні розміри від перепадів вологості в кімнаті. Краще купувати більші шматки матеріалу й потім вирізати з них потрібні деталі, чим майструвати одну більшу панель із маленьких шматків

Проектировка

При проектировке внутрішнього простору полиці й вішалки можна змоделювати під себе. Потрібно підібрати такий інтервал між полками, щоб практично не залишалося порожнього місця. Поперечину для вішалок краще монтувати ближче до стелі, щоб не губилося місце. Відсіки для білизни й одягу - висотою 30-40 см. Якщо в шафу згодом планується вмонтувати телевізор або музичний центр, заздалегідь відгородити місце під нього. Після вимірів становлять креслення, можна навіть спробувати малювати всю кімнату й проектовану шафу на комп'ютері за допомогою спеціальних програм. Тоді з'являється можливість детального моделювання й ескіз наочніше.
mirsovetov Більшу допомогу або навпаки мороку можуть привнести в будівництво шафи рідні стіни й стеля - вірніше ступінь їхньої кривизни. Якщо стеля й стіни ідеально вирівняні й всі кути між ними - 90 градусів, шафі несказанно повезло. Вирівнювання деталей буде нескладним. Інший варіант - вирівнювати площини за рівнем і схилом (вірніше й точніше), але тоді стіни убудованої шафи можуть значно відходити від площин стін (якщо вони дуже криві) і це буде кидатися в очі. Загалом, вибір - по чощо краще рівняти шафу - відбувається досвідченим шляхом. Але всі деталі повинні бути без щілин, прилягати до підлоги, стінам і потовчу.
thisplace Для шафи краще використовувати однакову фурнітуру - ручки однакових обрисів і кольору, нехай і різних розмірів, прикручених на однаковій відстані від країв ящиків і дверцят. Бувають випадки, коли вирізати одну більшу деталь (наприклад, панель довгої бічної стіни) з одного полотна складно. Тому можна довгі бічні стінки зробити через бордюри, тобто скріплювати кілька невеликих дощок внахлест. Тоді беруться дві смуги рівної довжини, пристрагиваются одна до підлоги, інша - до стелі, строго друг над іншому й приворачиваются шурупами. Потім у відстань, що залишилася, між ними (розміри додають для нахлеста) вирізьблюється третій аркуш, пристрагивается до стіни й приворачивается до бордюрів внахлест. Так вийде акуратна стінка з бордюрами. З лицьової сторони ці бордюри можуть красиво прикриватися дверцятами (якщо їх зробити на рівні нахлестов). Шафа краще ставити на тверду поверхню (накладні підлоги або шари напольного «пирога» з утеплювачами краще зібрати). Подумати - чи варто розібрати підстава підлоги до бетону. Тверді поверхні, як паркет, лінолеум витримають середня шафа, ламинат, швидше за все, прийде з-під шафи забирати, тому що важка шафа може викликати хвилі на покритті. Якщо в шафі планується робити скляні деталі, варто заздалегідь подумати, вставляти їх у дверцята або робити повністю скляні дверцята. Другий варіант буде простіше. Замість скла можна використовувати дзеркало, що від подряпин захищають спеціальним покриттям, наприклад водостійким лаком. При плануванні й будівлі шафи не забувають і про особливості матеріалу, важливою деталлю, наприклад, є напрямок волокон у деревній плиті. Залежно від цього можна правильно або неправильно розкроїти матеріал. Дерево уздовж волокон набагато прочнее, чим поперек. У фанери шари волокон спрямовані перехресно, так що якості на міцність у будь-якій крапці приблизно однакові. У ДСП волокон немає взагалі. У меблевих щитах важливо стежити, щоб волокна були спрямовані від однієї планованої крапки кріплення до іншої. Якщо волокна на матеріалі явно не проглядаються, уважається, що вони йдуть уздовж довгої сторони аркуша, і викроювати деталь, з огляду на крапки кріплення треба по ній. Під час монтажу потрібно залишати зазори в кілька міліметрів для розширення великих дерев'яних деталей від коливань вологості повітря. Ці зазори можна заповнити дрібною тріскою, щоб не проходила пил. Занадто довгих деталей (понад 80 см при ширині 60 см), які нічим не будуть підтримуватися посередині (наприклад, горизонтальні полки) по-можливості краще не робити, тому що «плинність» деревини виявить себе через кілька років, і полку може провиснути

Будівництво на прикладі шафи-купе

Шафи-Купе відрізняються від звичайних убудованих тільки конструкцією дверок, тому принципи їхнього монтажу в ніші стіни однакові. Спочатку виготовляють внутрішній несучий каркас, на каркасі закріплюють тонкі панелі з різних матеріалів: огралита, текстоліту, склопластику. Несучі вертикальні панелі (якщо використовуються вони, а не стіни) міцно кріпляться до стіни. Зазори у внутрішніх кутах закривають точно підігнаними квадратними або профільованими рейками.
shkafstroi Як бічні стінки шафи, а також підлоги можна використовувати елементи кімнати. Але якщо стіни занадто криві, краще альтернативою буде установка в стіну окремо збитої шафи. Особливо важливо це для шафи-купе, тому що від кривизни площин сильно будуть страждати або навіть не працювати пересувні механізми дверей - ролики й рейки із дверцятами. Якщо встановити шафа-купе в нішу з нерівними бічними стінками й підлогою, механізми конструкції шафи швидко зносяться. Тому перед монтажем вирівнюють всі поверхні за допомогою фальш - панелей, брусів, ДСП. Якщо відхилення стін від вертикалі незначне, то стінки не вирівнюють, а відхиляють двері за допомогою регулювальних гвинтів. Проріз шафи-купе повинен бути більше й вище, ніж висота розсувних панелей - десь на 5 см. Ширина прорізу шафи-купе повинна передбачати перехлест (коли одні двері заходять за іншу), він повинен становити мінімум 2 см. Якщо в шафі 4 стулки, перехлест складе 4 см. Звичайно для шафи-купе роблять власна підлога усередині шафи. Це робиться не тільки з декоративної точки зору, а головним чином для вирівнювання підлоги під рейки - нижню напрямну дверцята. Звичайно вона кріпиться на ДСП, покладене на підлогу. На лінолеум і ламинат, якщо його не хочуть розбирати, обов'язково під рейки вирізують смужку шириною в трохи см по периметрі майбутньої шафи. На «плаваючі підлоги» шафи-купе не ставлять. Для ковролина роблять додаткова підлога із ДСП або подложку під нижню напрямну дверцят, щоб дверцята не втискалися у ворс.
taburetka Верхню напрямну кріплять до стелі. Нижню рейці встановлюють на підлогу зі зсувом щодо верхньої на 30 мм у глиб шафи. Спочатку перевіряються двері, як вони їздять у пазах, і тільки потім напрямні прикручуються до підлоги «намертво».
Горизонтальну вішалку для одягу розміщають у шафі на відстані не менш 6 см від антресольної полиці. Від цього ж ціпка до полиці із взуттям повинне бути не менше 150 см (щоб висячий одяг не стосувався взуття). Від задньої стінки вішалка повинна відстояти мінімум на 21 см. Перебуваючи в крайнім відкритому положенні, двері не повинна заважати висуванню ящиків. Внутрішній простір шафи зручно розділяти на стільки секцій, скільки стулок буде в шафі - на дві, якщо дві стулки, на три секції, якщо три стулки. Монтаж дверей у шафі-купе здійснюють у саму останню чергу - після установки всіх перегородок, стінок і підлоги й завершенню робіт із внутрішнього пристрою. Спочатку ставлять внутрішні двері (починаючи із вставки верхніх роликів). Потім установлюють праві двері. Перед монтажем дверей на бічні стіни меблевої коробки встановлюють амортизатори, щосамоклеяться,, які зм'якшать удари дверей об стінки купа^-купі-шафі-купі

Будет Вам Полезно
Основна функція даного пристосування полягає у вимірі відстані до певного об'єкта в бе
За всіх часів присутність у будинку каміна зробленого своїми руками вважалося не тіл
Розсувні межкомнатние двері мають погану звукоізоляцію, але не «з'їдають» Додаткового
Звичайна людина, що не бажає вникати в усі тонкості електропостачання свого житла, буд