Новые Советы

2772

Виды лебедок и их применение

Лебедка – это механизм, облегчающий перемещение груза в горизонтальном или вертикальном направлении…
2585

Рятуємося від голосних звуків

Почнемо з початку - потрібно з'ясувати, від яких звуків рятуватися. Вони адже теж бувають різні. Їх…
6133

Види лебідок і їхнє застосування

Лебідка - це механізм, що полегшує переміщення вантажу в горизонтальному або вертикальному напрямку…
2937

Как сделать опалубку

Установка опалубки берет свой отсчет с определения точек опоры будущего здания. В случае если…

Подари тепло своему дому. всё, что вы хотели знать о Каминах

Главная Строительные советы Ландшафтний дизайн своїми руками

Преимущества природного натурального камня перед искусственным.

Существует одна важная часть интерьера, которая имеет, как декоративное назначение, так и практическое – это камин.

 


Ландшафтний дизайн своїми руками

Напевно кожний з нас, бачачи чудові пейзажі доглянутих, вишуканих садових ділянок з екрана телевізора або спостерігаючи подібну пишноту в сусіда по дачі, не раз сумно зітхав і думав, що не погано б була й своя земельна ділянка перетворити в таке чудо! Але проблема нерідко полягає в тім, що скористатися послугами професійних ландшафтних дизайнерів многим зовсім не по кишені, а на власні сили вони не розраховують у силу своєї некомпетентності в цьому питанні. Однак якщо виходити із численних удалих прикладів тих, хто розробляв ландшафтний дизайн своїми руками, можна із упевненістю сказати - це справа, цілком посильне кожному з нас. Головне - мати искреннее прагнення створити на своїй землі щось неординарн і неповторне, бути готовим до невід'ємних труднощів будь-яких будівельних робіт і одержати необхідну підготовку в області ландшафтного дизайну - і все непременно вийде!

Із чого ж почати створювати ландшафтний дизайн своїми руками? Як радять люди досвідчені, насамперед, варто уважно оглянути свої "володіння", пройтися по кожному завулку своєї земельної ділянки. Уважно вивчити рівень освітленості на різних площах - місця, де є недолік світла, краще не використовувати для посадок світлолюбних рослин. Крім того, необхідно відразу ж скласти зразковий план того, що саме ви хотіли б мати на своїй території. Якщо ви аматор садово-огороднических робіт, то варто відвести найбільш освітлена ділянка під посадки. Варто заздалегідь подумати над системою поливу, де будуть проходити труби й перебувати ємності для води. Якщо упустити цей момент, то потім може виникнути маса турбот, коли на повністю облагородженій території прийде рити канави й робити додаткові водовідводи. Ландшафтний дизайн ділянки не можливий без чіткого, конкретного плану, як, де і яким образом будуть проходити стежки й доріжки. Часом саме вони задають якщо не весь колорит, те, принаймні, сильно впливають на кінцевий результат. Далі встає ще більш складне питання. Які надвірні будівлі будуть на ділянці, і де ви припускаєте їх розташувати? Зразковий план, породжений у вас у думках, рекомендується викласти на папері - сміло беріть у руки олівець і творите!

Отже, насамперед, варто позначити: територію, відведену під город; позначити розташування житлової будови, підсобних надвірних будівель; розкреслити передбачувані стежки й доріжки по всій території ділянки; приблизно намітити, де будуть розбиті квітники, декоративні водойми, будуть стояти садові прикраси

Тепер ви маєте чорновий варіант, що шляхом достатнього старання й певної частки зусиль незабаром перетворитися в уютнейший куточок, а виходить, ландшафтний дизайн ділянки ви вже почали проробляти!

Будинок і надвірні будівлі

Це дуже добре, якщо ви вже маєте всі необхідні надвірні будівлі - тоді буде досить, лише привести їх у відповідність із основною композицією саду. Але не коштує отчаиваться, якщо у вас поки крім голої ділянки землі нічого немає - тут можна виявити максимум творчості й фантазії. Ми не буде давати найдокладніші ради по будівництву (це тема окремої розмови), приведемо лише ряд невеликих рекомендацій. Останнім часом стало дуже популярно каркасне будівництво заміських будинків. Така технологія дозволяє звести практично будь-яке спорудження швидко, якісно й компактно. Можна затіяти й великомасштабне будівництво заміського особняка, але на це потрібні як мінімум час і фінансові можливості. Як би те не було, а поки йдуть всі будівельні роботи цілком комфортно можна прожити в невеликий дачної битовке. Згодом ця будова зможе відігравати роль сараю, дровника або, якщо постаратися, будиночка для гостей.

Огородження

Розробляючи ландшафтний дизайн ділянки своїми руками, не варто забувати про вагому роль усіляких систем огороджень. Вони призначені не тільки для виконання захисної функції, але й несуть важливий елемент оформлення ділянки. Тут так само існує маса варіантів:Цільний цегельний забір - потужне, монументальне спорудження, що надійно ховає вас від сторонніх поглядів і зазіхань на ваше майно. Однак саме ця масивність нерідко стає перешкодою - ділянка починає виглядати занадто замкнутим і ізольованим. Цегельне або блокове огородження з елементами декоративних ґрат або штахетника - варіант набагато більше витончений і сучасний. Металевий забір - ті ж мінуси, що й у пункті 1.Огородження, виконане цілком з декоративних ґрат, сітки або штахетника - варіант, звичайно, дуже зовні привабливий, але в плані захисних функцій украй не надійний. Зате, якщо уздовж такого забору посадити колючі чагарники або високі дерева, хазяї зможуть спати цілком спокійно. Різні варіанти огороджень із дерева - традиційний дерев'яний забір можна художньо обіграти, якщо створити огородження у вигляді переплетених гілок або виконати його в декількох рівнях.

Створюючи ландшафтний дизайн ділянки своїми руками й вибираючи підходяще огородження, можна виявити достатню винахідливість - усе повністю у ваших руках!

Доріжки й стежки

Ландшафтний дизайн дачної ділянки не можливий без точно розмежованих і чітко позначених стежок і доріжок. Вони можуть бути абсолютно прямими, звивистими або повторювати певну геометричну форму. Головне, щоб вони гармонійно сполучалися з основним стилем ділянки. Виконуючи ландшафтний дизайн дачної ділянки, можна спорудити на вибір гравиеві, піщані, насипні, бетонні доріжки. Вони так само можуть бути виложени із плиток або декоративного каменю - знов-таки, простір для творчості повністю за вами.

Садовий ландшафтний дизайн

Варто перейти безпосередньо до питання озеленення й облагороджування своєї ділянки. Якщо у вас у цій справі немає достатнього досвіду, можна вибрати готовий проект ландшафтного дизайну, але цілком реально спробувати зробити все самостоятельно. Варто пам'ятати, що висаджувати всі рослини необхідно відповідно до принципу "поверховості" - спочатку найвищі дерева, потім чагарники й уже потім низькорослі культури. Садовий ландшафтний дизайн має на увазі наявність різних плодових дерев. Вони висаджуються по периметрі ділянки (не ближче, чим в 3 метрах від забору) і з відстанню між ними близько 4 метрів. Здобувати саджанці бажано в спеціалізованих розплідниках або магазинах, але ніяк не в продавців "з рук" - так дуже великий шанс покупки "дички" замість культурної рослини. Якщо ваш індивідуальний проект ландшафтного дизайну включає наявність перед житловим будинком дерев або чагарників, не варто підбирати занадто висок або гіллясті - краще зупинитися на декоративних рослинах із цікавою формою крони. Ландшафтний дизайн садової ділянки не можливий без акуратного, доглянутого газону. Багато досвідчених проектувальників рекомендують зберегти первозданний вид садового покриття, і всього лише придбати найпростішу газонокосарку. Якщо газон регулярно стригти, то всі рослини, з яких він складається, згодом придбають однакову форму й висоту. Так ви заощадите на покупці спеціальних насінь для газону або готового газонного покриття.

Любою ландшафтний дизайн садової ділянки має на увазі наявність безлічі квітів і декоративних чагарників. Уважно оглядитеся, яких відтінків не вистачає в колірній гамі вашого саду, і додайте або вирівняйте їх за допомогою правильного підбора рослин. Багато наших співвітчизників украй обережно ставляться до різних рослин, привезеним з-за кордону. Вони, на їхню думку, погано приживаються, дуже примхливі й виборчі до ґрунту. Тому деякі воліють створювати ландшафтний дизайн саду, тільки використовуючи перевірені рослини вітчизняної вегетації. Якщо площа ділянки не дозволяє розбити квітники повсюдно, розсадите рослини щільними групками - так вийде дуже яскрава й мальовнича композиція. Коли всі посадки завершені, можна зайнятися прикрасою саду, що вийшов, - поставити альтанки в тіні гіллястих дерев, створити садові скульптури (на якийсь час із підручного матеріалу), викопати штучна водойма. Усе, що ви створите на своїй ділянці, поступово буде мінятися, удосконалюватися і якісним образом поліпшуватися, тому не розбудовуйтеся, якщо спочатку вийде не дуже завершена картина - адже всі як і раніше повністю залежить від вас!

Стилі ландшафтного дизайну

А взагалі, щоб іти перевіреним шляхом, можна створити ландшафтний дизайн саду по одній із традиційних схем. Існують наступні стилі ландшафтного дизайну:Регулярний стиль. Всі лінії абсолютно симетричні, рівні й чіткі, рослини й архітектура виконані в строгості форм - це зразок класичного французького саду. Італійський сад - варіація регулярного стилю, але із застосуванням більше вільних форм і силуетів. Пейзажний стиль - дивна гармонія різноманітних форм і розмірів, рослин і предметів

У цей час популярні так само японські сади, сади в стилі модерн, ганьби-тік, сільські й лісові сади - готових ідей для садової творчості просто величезна кількість! Тому не варто боятися експериментувати, можна сполучити різні елементи й риси декількох напрямків і створювати свій неповторний шедевр ландшафтного мистецтва

Будет Вам Полезно
Тільки зробили ремонт у ванною, все виглядає дуже привабливо, але ... На стіні висить пол
З незапам'ятних часів вогнище було центром житла, яке б воно не було. Вогонь дає тепло, ї
Любая система автономного газоснабжения дома состоит из двух простых вещей, которые п
Гідною альтернативою традиційним способам збирання снігу є снегоплавильная машина. Д