Новые Советы

2774

Виды лебедок и их применение

Лебедка – это механизм, облегчающий перемещение груза в горизонтальном или вертикальном направлении…
2586

Рятуємося від голосних звуків

Почнемо з початку - потрібно з'ясувати, від яких звуків рятуватися. Вони адже теж бувають різні. Їх…
6136

Види лебідок і їхнє застосування

Лебідка - це механізм, що полегшує переміщення вантажу в горизонтальному або вертикальному напрямку…
2938

Как сделать опалубку

Установка опалубки берет свой отсчет с определения точек опоры будущего здания. В случае если…

Подари тепло своему дому. всё, что вы хотели знать о Каминах

Главная Строительные советы Звукоізоляція будинку з дерева

Преимущества природного натурального камня перед искусственным.

Существует одна важная часть интерьера, которая имеет, как декоративное назначение, так и практическое – это камин.

 


Звукоізоляція будинку з дерева

Одним з видатних якостей будівництва будинків з дерева є те, що стіни в дерев'яному будинку мають унікальну структуру волокон, що легко пропускає повітря. Через це в дерев'яному будинку легко дихається, у ньому прохолодно влітку й тепло взимку.

Але в той же час стіни й перекриття в дерев'яному будинку відрізняються низькою звукоізоляцією. Однак це не привід відмовлятися від проектування дерев'яних будинків, тому що в цей час існують ефективні способи підвищення звукоізоляції подібних будинків.

Грамотне проектування дерев'яних будинків

Якщо в рекламних буклетах компаній, що спеціалізуються на будівництві будинків з дерева, ви зустрічаєте фрази про те, що «дерево є унікальним матеріалом, здатним зм'якшувати звуки й створювати затишну, тиху атмосферу в будинку», то сміло можете не вірити таким висловленням. Адже на практиці виявляється, що звукоізоляція дерев'яного будинку прямо залежить від того, що дерево має одні із кращих резонансних властивостей. Тому в дерев'яному будинку так добре чуті будь-який скрип або навіть шерех.

Фахівці в такому випадку радять ще на стадії проектування дерев'яних будинків подумати про звукоізоляцію конструктивних елементів, тому що по закінченні будівельних робіт, з метою звукоізоляції дерев'яного будинку, прийде робити серйозні руйнівні заходи. У зв'язку із цим на порядку денному коштують три основних питання.

Проблемні місця звукоізоляції дерев'яного будинку

Перше питання, відповідь на який дозволяє домогтися гарної звукоізоляції дерев'яного будинку, полягає в наступному: де в такому будинку перебувають місця, які змушують дерев'яну конструкцію нагадувати справжню музичну скриньку. Отже, головні зони, які при проектуванні дерев'яних будинків повинні стати об'єктами звукоізоляційних заходів, це міжповерхові перекриття й межкомнатні перегородки

Найбільш придатні звукоізоляційні матеріали

Друге питання звукоізоляції будинку з дерева зводиться до тому, який конкретно звукоізоляційний матеріал найбільш придатний для виконання робіт. Відповідь буде полягати в наступному. Сьогодні на будівельному ринку існує велика кількість найрізноманітніших звуковбирних матеріалів.

Одне з головних відмінностей складається в їхній структурі: такі матеріали бувають волокнистими, зернистими й ніздрюватими. А по ступені твердості вони підрозділяються на м'які, напівтверді й тверді. Кожний з даних ізоляційних матеріалів має як свої переваги, так і недоліки.

Однак досвід показує, що найбільш ефективними при проектуванні дерев'яних будинків у плані посилення звукоізоляційних властивостей є м'які, волокнисті матеріали: саме вони показують максимальний коефіцієнт поглинання звуків

Шанувальникам екологічного стилю життя, а саме вони звичайно замовляють будівництво будинків з дерева, можна порадити вибрати звуко-теплоізоляційні плити, виготовлені з волокон хвойних порід деревини без застосування синтетичних сполучних.

Укладання звукоізоляційних матеріалів

Третє ключове питання звукоізоляції дерев'яного будинку звучить так: яким образом потрібно укладати звукоізоляційні матеріали в перекриття й перегородки будинку з дерева.

Практика показує, що найбільше ефективно створювати між балками ізолюючі прошарки з матеріалу з тонкими повітряними каналами й волокнистою структурою. Для звукоізоляції міжповерхових перекриттів у першу чергу потрібно створити настил, на який у наслідок буде укладатися ізоляційний матеріал. Відповідно до технології, потім на нього знову будуть укладатися дошки. Наприклад, якщо мова йде про звукоізоляцію підлоги, те це буде полова дошка

При цьому як звукоізолюючі матеріали краще використовувати одночасно трохи їхніх видів. Так, гарні результати показує, приміром, застосування утеплювача на основі базальтової вати й дерев'яних плит, між якими прокладається шар пергаміну.

Для звукоізоляції стін у дерев'яному будинку можна, звичайно, застосовувати колоди, але з них всі перегородки не зробиш: це забере багато корисної площі й істотно утяжелит загальну конструкцію будинку. Тому найчастіше межкомнатні перегородки при будівництві будинків з дерева роблять каркасними

Найбільше ефективно в такому випадку створювати листкові перегородки, у яких тверді шари чергується з м'якими. Як твердий шар може, наприклад, використовуватися обшивання дерев'яної вагонкой, а як м'який шар - звукоізоляційний матеріал

Механізм дії даних конструкцій буде наступним: звук, відбиваючись від твердих шарів, буде тонути в м'яких, що дозволить значно знизити рівень шуму в будинку. При цьому важливо стежити, щоб каркас, облицювання й стіна були по конструкції жорстко зв'язані один з одним: щоб не допустити відбиття звукової хвилі

Застосуєте наші ради на практиці, і звукоізоляція будь-якого дерев'яного будинку підвищиться в трохи раз

Будет Вам Полезно
Практично кожний заможний землевласник знає, що одержання гарного врожаю - це всього п
Мені подобається вираження про те, що думка винахідлива особливо тоді, коли цього вима
Шум сприяє появі утоми, дратівливості й навіть може викликати стрес. Саме тому зараз та
Генератор - спеціальний пристрій, призначений для виробництва електроенергії Вони кла