Новые Советы

2766

Виды лебедок и их применение

Лебедка – это механизм, облегчающий перемещение груза в горизонтальном или вертикальном направлении…
2582

Рятуємося від голосних звуків

Почнемо з початку - потрібно з'ясувати, від яких звуків рятуватися. Вони адже теж бувають різні. Їх…
6127

Види лебідок і їхнє застосування

Лебідка - це механізм, що полегшує переміщення вантажу в горизонтальному або вертикальному напрямку…
2935

Как сделать опалубку

Установка опалубки берет свой отсчет с определения точек опоры будущего здания. В случае если…

Подари тепло своему дому. всё, что вы хотели знать о Каминах

Главная Строительные советы Міняємо електропроводку самостійно

Преимущества природного натурального камня перед искусственным.

Существует одна важная часть интерьера, которая имеет, как декоративное назначение, так и практическое – это камин.

 


Міняємо електропроводку самостійно

Поміняти електропроводку у квартирі цілком під силу практично будь-якому дорослому чоловікові. Звичайно, бажано для цього володіти хоча б мінімальними пізнаннями в електротехніку, але навіть шкільного рівня вистачить, що б не з'єднати між собою «нуль» і «фазу». Саме головне дотримувати елементарних правил техніки безпеки й перш ніж, доторкатися до оголених проводів, переконатися в тім, що вони знеструмлені, хоча б за допомогою найпростішого пробника.

Заміна електропроводки виробляється, як правило, у ході капітального ремонту квартири. Найбільш простий, швидкий і чистий варіант цієї процедури буде мати місце, якщо передбачається обшивання стін гипсокартонном. У цьому випадку після монтажу профілів проведення укладається безпосередньо по стіні, а фіксація його відбувається в отворах профілю. У тих місцях, де планується установка розеток, вимикачів і разветвительних коробка, залишається запас проведення приблизно 20 - 25 см. Найбільш трудомісткі й брудними буде варіант прокладки нового проведення, якщо ремонт буде полягати тільки в мінімальній штукатурці й обклеюванні шпалер. У цьому випадку необхідно приготуватися до того, що пил буде практично повсюдно й перед обклеюванням шпалер її треба буде видалити зі стелі, стін, вікон і підлоги

Які необхідні проведення для заміни електропроводки?

У цьому випадку, насамперед, необхідно прямо по стіні намітити траси укладання проведення й місця установки розеток і вимикачів, а так само місця на стелі, де будуть розміщатися світильники. Далі обчислити, скільки знадобиться проведення, і визначити кількість розеток і вимикачів. Закупити в магазині електротехніки або на базарі все необхідне, плюс до цьому кілька мотків изоленти і якщо буде потреба найпростіший електромонтажний інструмент. Проведення необхідно купувати мідний, причому різного перетину. Для тих приміщень, де планується установка потужних споживачів електроенергії, для підключення розеток необхідно вибирати проведення більшого діаметра. Для кухні знадобиться проведення перетином 2,5 - 4 мм2, для ванної кімнати, якщо в ній буде розетка під пральну машину, підійде 2,5мм2, таке ж проведення можна використовувати для розеток у вітальні, а для спальні буде досить 1,5мм2. Але в кожному конкретному випадку необхідно розрахувати перетин виходячи із сили току, що буде протікати саме по цьому ланцюзі. Для висвітлення буде цілком достатньо 1,5мм2.

Технологія прокладки електропроводки

Після того, як траса прокладки нового проведення намічена, все необхідне встаткування закуплене, можна починати електромонтажні роботи. Насамперед, відключите автомат або пакетний вимикач на уведенні електроенергії у Вашу квартиру, а потім отсоедините вступної кабель у вхідній розподільній коробці. Ще раз переконаєтеся у відсутності напруги на уведенні, а так само в старих розетках, оскільки в старих будинках проводка могла робитися, минаючи загальне уведення. Після цього можна приступати до самої неприємної справи: прорезке в стіні каналу для укладання нового проведення. Такий канал професійною мовою йменується штроба й виконується звичайно за допомогою штроборезов, постачених пристроєм типу пилосос для видалення пилу. При виконанні електромонтажних робіт у квартирі власними силами, такий інструмент навряд чи буде у Вашім розпорядженні, тому прийде обходитися підручними засобами.

Не намагайтеся прорізати штробу за допомогою болгарки. Це звичайно набагато прискорить процес, але як доповнення до неї знадобляться респіратор, окуляри й головний убір, оскільки пил буде скрізь, а особливо багато її буде на людині з болгаркою. Краще обійтися звичайним молотком і зубилом. Це, безумовно, більше тривалий процес, але зате порівняно чистий. Отже, по наміченій лінії пробивається штроба, глибиною приблизно 3-4 см і шириною близько 5 см. У тих місцях, де будуть розташовуватися вимикачі й розетки необхідно влаштувати поглиблення трохи більшого розміру, чим настановна коробка. На уведенні у квартиру бажано передбачити поглиблення для великої коробки, у якій будуть розміщатися автоматичні вимикачі для різних споживачів. Що б зменшити кількість пилу, що однаково буде, при прорезке штроби, стіну рекомендується змочувати водою.

Після того, як зі штробой буде закінчено, можна приступати безпосередньо до укладання проведення. Попередньо необхідно розмістити настановні коробки, у які будуть монтуватися вимикачі й розетки. Коробки вставляються в заздалегідь приготовлені поглиблення й фіксуються за допомогою гіпсу або алебастру. Причому вони повинні бути орієнтовані таким чином, що б отвір для проведення збігався зі штробой. Прокладку проведення починають від розеток. Пропустивши один кінець в отвір настановної коробки, і зробивши запас приблизно 10-15 см, проведення укладають у штробу, через кожні 0,5 м фіксуючи гіпсом або алебастром. Там де в штробе буде прокладатися кілька проводів, фіксацію їх необхідно робити, після того, як всі необхідні проведення зібрані в один джгут. Проведення в кожній кімнаті повинні закінчуватися в разветвительних коробках, де буде зроблене їхнє підключення до основного проведення

Будет Вам Полезно
Після того, як будівництво будинку закінчене, як правило, варто задуматися й про опоряд
Якщо задатися метою знайти альтернативні джерела тепла, те цілком можливо для свого бу
Основой эргономики как науки является достаточно много смежных дисциплин: от анатоми
Капитальный ремонт ванной – процесс трудоемкий и занимающий немало времени. Здесь по